Oasis’ten ziyaretçilerine anlamlı hediye

14 Nisan 2015 Salı

1998 yılında Türkiye’nin 12’nci ve Bodrum’un ilk alışveriş merkezi olarak açılan Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, kuruluşunun 17’nci yılını 2012 - 2013 senelerinde açtığı “Bodrum Gelinleri” sergisinde yer alan fotoğrafları derledikleri bir kitapla kutladı

oasisten-ziyaretcilerine-anlamli-hediye

Oasis, kuruluşundan bu yana Bodrum’un değerlerine sahip çıkarak onları yaşatmayı hedefleyen çalışmalardan birine daha imza attı. Daha önce de “Zeytine Yolculuk”, “Bodrum Süngerciliği”, “Seçilmiş Kadınlar”, “Halikarnas Balıkçısı”, “İlhan Berk’i Anma” etkinliklerini düzenleyen kurum, 2012 ve 2013 yılında “Bodrum Gelinleri Sergisi’ni hazırlayarak 17’nci kuruluş yıldönümünde, bu sergide yer alan fotoğrafları ve bilgileri derleyerek “Bodrum Gelinleri’’ kitabı’nı Bodrumlulara armağan etti.

Kitap tanıtımında basın mensuplarına ve davetlilere konuşan Oasis Alışveriş Merkezi Genel Müdür’ü Mazhar Vardar, “Bodrum’da yaşayan, Bodrum’da geçimini sağlayan, Bodrum’un değerlerine gönül veren, topluluğun bir parçası olarak yerel kültürün önemli taşlarından “Bodrum Gelinleri Sergisi”ni ikinci kez Bodrumluların beğenisine sunduk. Sergiler hafızalarda kaldı ve biz kağıda dökerek ölümsüzleştirmek istedik. Gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Bu kitapla Bodrum’un olanların, Bodrum’un dışına taşmasını sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Toplantıya, kitapta kendilerinin ve ailelerinin düğün fotoğrafları yer alan gelinler ve Bodrumlular katıldı. Bodrum adetlerinin de anlatıldığı kitapta; 1933 – 1977 yılları arasında giyilen gelinlikler, kız isteme, düğün, düğün yemekleri, okuntu, bayrak dikme, düğün müzisyenleri ve sergiden seçme fotoğraflar yer alıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri