TSEden Helal Gıda Standardı

22 Eylül 2008 Pazartesi

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, basına yaptığı açıklamada TSE tarafından yürütülen helal gıda standardı çalışmalarında son aşamaya geldiklerini belirtti.

tseden-helal-gida-standardi
İslami usullere uygun şekilde hazırlanan gıda tüketmek isteyenlerin ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan standartlaşma kapsamında, dünyada bu türlü bir hassasiyet bulunduğunu belirten TSE Başkanı, 50 milyar dolar civarında bir pazardan söz ediyoruz diyerek pazarın büyüklüğüne dikkat çekti. İslami hassasiyetlere uygun standartlar getirildiğinde Türk sanayicisinin bu pastadan pay alabilmesinin önünün açılacağının da altını çizdi. Mecburi değil TSEnin standartlaşma konusunda dünyayla uyumlu bir çizgi izlediğini belirten Başkan Büyükhelvacıgil, helal gıda standardının Malezyada çok etkin bir şekilde uyguladığını söyledi. Helal gıda standardının mecburi standart kapsamında olmayacağını, isteğe bağlı olacağını vurgulayan TSE Başkanı, tüketici memnuniyeti kapsamında tüketicilerin kendi hassasiyetlerine uygun ürün ve hizmet talep etme hakkına sahip olduklarını da belirtti.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri