Alışverişte geleceğe dönüş başladı

26 Şubat 2015 Perşembe

ECE Grubu, “Geleceğin Laboratuvarları” olarak adlandırdığı ve içlerinde İstanbul’daki Marmara Park’ın da bulunduğu Avrupa’daki üç alışveriş merkezinde, yeni interaktif alışveriş uygulamalarını, müşterilerinin ve perakendeci iş ortaklarının hizmetine sundu

alisveriste-gelecege-donus-basladi

Marmara Park Alışveriş Merkezi, ECE Grubu’yla birlikte alışverişi Diji 3.0 ile interaktif hale geti-riyor. Türkiye’de Diji 3.0 adı verilen proje, akıllı telefon uygulaması, sanal yönlendirme sistemi, sosyal medya bağlantıları, interaktif oyun alanları gibi çeşitli unsurlardan oluşuyor. Diji 3.0 ile dijital dünyanın getirdiği yeniliklerden alışveriş merkezlerinin fayda sağlaması hedefleniyor.

ECE Türkiye, Diji 3.0 ile Marmara Park Alışveriş Merkezi’nde markaları, ürünleri ve müşterileri ortak bir platformda buluşturuluyor. Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine, kişiye özel bilgiler ve kampanyalar, doğru yerde ve zamanda sunularak markaların satışları desteklenirken alışveriş deneyimi, interaktif eğlence unsurları ve dijital dokunuşlar ile renklendiriliyor.

ECE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı, Nuri Şapkacı: “Günümüzde, yeni teknolojiler ve akıllı cihazlar, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Dijital dünyadaki yenilikler ve internet üzerinden (online) alışveriş, tüm dünyada ve Türkiye’de yükselen bir trend gösterse de geleneksel alışveriş deneyiminin yerini alamıyor. Geleneksel satış kanalları ile internet üzerinden satışı birleştirebilen markalar, çok daha başarılı oluyorlar. ECE Grubu olarak, geleceğin, çok kanallı perakendecilikte olduğunu bugünden görüyoruz.  Bu noktadan hareketle, Almanya’daki iki alışveriş merkezimizde ve Türkiye’de ilk defa Marmara Park’ta, yenilikçi, interaktif ve sosyal medya ile entegre alışveriş uygulamalarını, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın kullanımına sunduk. Dijital dünyanın getirdiği yenilikleri, alışveriş merkezlerimizde kullanarak, kendimiz için bir avantaj haline getirmek istiyoruz.” dedi.

Diji 3.0 altı ayrı istasyondan oluşuyor:

LOVE TO SHOP (Akıllı Telefon Uygulaması)
Diji 3.0’ın en önemli unsurlarından olan ve 2014 sonu itibari ile 30 ECE Alışveriş Merkezi’nde kullanıma geçen “Love to Shop” uygulaması, iPhone ve Android akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebilmekte. “Love to Shop” uygulamasını akıllı telefonlarına indiren kullanıcılar,  tercih ettikleri ECE Alışveriş Merkezinde ilgilendikleri branş veya markaları seçebiliyor. Böylelikle, ziyaretçiler, sadece kendi seçtikleri markaların, kişiye özel kampanyalarından, etkinliklerden, ilgili alışveriş merkezinde sunulan hizmetlerden haberdar olabilmekte, puan toplayarak çeşitli hediyeler kazanabiliyor. Marmara Park “Love to Shop” uygulaması, kısa süre içerisinde 10 bin kez indirilirken alışveriş merkezi ziyaretçileri bu sürede 305 hediye kuponu kazandı.

Şapkacı, uygulamanın kullanıcı ile ilintili, kişiye özel geliştirilmesine özellikle önem verildiğini belirtirken “Ziyaretçilerimizin yalnızca kendileri için önemli olan bilgileri, tam olarak ilgilendikle-ri zamanda almalarını istiyoruz. Böylelikle kişiselleştirilmiş ve kullanıcı dostu bir akıllı telefon uygulamasını hayata geçirmiş bulunuyoruz.” diye konuştu.

PHOTOBUZZER
Alışveriş Merkezi ziyaretçileri, özel olarak tasarlanmış “photobuzzer” isimli istasyonda, çektikleri fotoğrafları çeşitli efektler ile eğlenceli hale getirip QR kodu aracılığı ile akıllı telefonlarına alabiliyor.  Fotoğraflar, isteğe bağlı olarak Marmara Park Alışveriş Merkezi’nin Facebook, Pinterest ve Tumblr hesaplarında paylaşılabilmekte ve alışveriş merkezinde bulunan dev ekranlarda yayınlanabiliyor.

Marmara Park ziyaretçileri, bugüne kadar “photobuzzer”da 6 bin 948 fotoğraf çekmiş, bunlar-dan 4 bin 938’i dev ekranda, 6 bin 917’si Facebook’ta ve 3 bin 549’u Pinterest’te yayınlandı.

MALL WALL (Dev Ekran)
Marmara Park Alışveriş Merkezi ziyaretçileri, “Mall Wall” adı verilen ve Diji 3.0’ın diğer öğeleri ile de bağlantılı olarak çalışabilen dev ekranda, mağazaların güncel kampanyaları ile ilgili bilgi edinebilmekte, photobuzzer’da kendi çektikleri fotoğrafları görüntüleyip beğenebilmekte ve çeşitli oyunlar oynayabilmekte.

Mall Wall’da bugüne kadar 5 farklı kategoride 400 kampanya görseli yayınlanmıştır. Hâlihazır-da, 163 kampanya görseli ekrana yansımaktadır. Photobuzzer’da çekilen fotoğraflardan 4 bin 938’i Mall Wall’da yayınlandı. Herbir görsel, ortalama olarak 25 kez tıklanıp 9 kez beğenildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri