Altunbilekler “Kadın”a önem veriyor

07 Nisan 2017 Cuma

Altunbilekler & Wise Danışmanlık ortak projesi olan “Yönetimin Cinsiyeti Olmaz” oturumu geçtiğimiz gün gerçekleşti

altunbilekler-kadina-onem-veriyor

İlki 21 Kasım 2016'da Altunbilekler'in kadın mağaza müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen oturumda, kurum psikoloğu Kader Güven Keskin'in yöneticilerle yaptığı birebir hedef çalışmalarını yöneticilerin üst yönetime sunmasıyla başladı. Ardından bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde kadın yöneticilerin desteklenmesi amacı ile hazırlanan ortak bildirge üst yönetime sunuldu. 

 

Ortak bildirgede, “kadın” olmanın iş dünyasındaki zorluklarına karşı kurum içinde ne tür iyileştirmeler yapılarak kadın çalışanın güçlendirilebileceğine ilişkin öneriler yer aldı. Bu öneriler doğrultusunda ikinci oturuma kadar Altunbilekler Akademi tarafından yöneticilere perakendenin matematiği, SAP portal eğitimi, yönetsel eğitimler verilerek desteklenmeleri sağlandı.

 

“Yönetimin Cinsiyeti Olmaz” ikinci oturumunda kadın mağaza müdürlerinin bireysel hedefleri ile ilgili girişim ve gelişmeleri değerlendirildi. 

 

Misafir konuşmacı olarak davet edilen Unilever Satış Direktörü Pınar Öztürk'ün başarılı iş deneyimlerinin dinlendiği toplantıda, Altunbilekler İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek de, kurum içinde kadın yöneticilerin yeri ve önemi, bu çalışmaların nihai amacının iş insanı formatında lider, iş bilen, nitelikli ve amaç belirleyebilen bir yönetici takımı oluşturmak olduğunu aktardı ve kurum kültürü içinde bu yaklaşım ve anlayışın, birinci kuşaktan itibaren günümüze Altunbilekler'i müşteri ve çalışan nezdinde güçlendiren ve farklılaştıran bir özellik olarak geldiğini belirtti. 

 

Perakendenin hizmet anlayışında ilgi, empati, nezaket, detay, titizlik, düzen ön planda olduğundan ve kadının doğasının bu özelliklere yakın olmasından dolayı, özellikle kadın çalışanları erkek çalışanlarla eşit koşullarda çalışabilir hale getirebilmeyi hedefleyen ''Yönetimin Cinsiyeti Olmaz'' projesinin ikinci oturumu, Öznur Altunbilek'in bir sonraki toplantının amaca yönelik olarak da, işletme içindeki kadın-erkek yöneticilerin katılımı ile gerçekleşeceği bir çalışma olacağını bildirmesi ile tamamlandı. 

 

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri