AMPD Başkanı Nuşin Oral: Yasayla Ciddi Ciro Kaybı Yaşarız

04 Kasım 2007 Pazar

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkanı Nuşin Oral, TBMMye sunulan büyük mağazaların çalışma usullerini belirleyen kanun teklifinde yer alan mağazaların haftada bir gün kapanmasına ilişkin olarak, Araştırmalarımızda, pazar günleri veya herhangi birgün kapalı kalması halinde satışların yüzde 15 oranında etkileneceğini tespit ettik dedi.

Yasa tasarısını yorumlayan Oral, çalışma saatlerinin kısıtlanması konusunda tüketici araştırmaları yaptıklarını, tüketicilerin saatlerin kısıtlanmasını istemediklerini, aksine saatlerin rahat tutulmasını talep ettiklerini bildirdi. Nuşin Oral, tasarının, kayıt içine çok ciddi darbe vuracak bir yapıda bulunduğunu da ifade etti. Teklifte yer alan mücavir alan içinde bulunan büyük mağazaların müşteri taşıma servisçiliği yapamayacaklarına ilişkin madde ile ilgili olarak Oral, bu maddenin tüketici aleyhine olduğunu ve tüketicilerin seçme özgürlüğünü kısıtladığını kaydetti. Oral, yasa tasarısının amaçlarından birinin küçük esnafı korumak olduğunu belirterek, Küçük esnafı vuran en önemli mağazalar, 400 metre karenin altındaki yapılar. Dolayısıyla mevcut haliyle yasanın amacına yeterince hizmet etmeyeceğini söylüyoruz dedi. Nuşin Oral, tasarının gıdada yapılan indirimleri de engelleyeceğini ifade etti. Oral , enflasyonun indirilmesinde en önemli rollerden birini üstlenen perakende sektörünün bunu ölçek ekonomisi ile sağlayabildiğini vurguladı.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri