Anadolu’nun her köşesi Metro raflarında

05 Ocak 2015 Pazartesi

Türkiye’nin yerel değerlerine sahip çıkarak Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi’ni hayata geçiren Metro Toptancı Market, artık raflarında Gümüşhane Kömesi’ne de yer veriyor

anadolunun-her-kosesi-metro-raflarinda

Türk Patent Enstitüsü tarafından 2004 yılında tescillenen Gümüşhane Kömesi, artık Metro’da satışa sunuluyor. Böylece Gümüşhane Kömesi Metro’da satılan 49’uncu Coğrafi İşaretli Ürün oldu.

Metro Toptancı Market, Anadolu’nun farklı bölgelerine özgü doğa koşullarında ve uzman işgücüyle yetiştirilen coğrafi işaretli ürün gamına son olarak Gümüşhane Kömesi’ni de ekledi.  Doğal meyvelerden elde edilen şırayla hazırlanan Gümüşhane Kömesi, özellikle yüksek enerji ve mineral içeriği nedeniyle tercih ediliyor.

Bölgenin zengin flora yapısının da etkisiyle benzersiz bir lezzete sahip köme bal, süt, dut, şeker ve un kullanılarak hazırlanıyor. Becerikli köme ustalarının uzun süren emekleri sonucu elde edilen ve hiçbir katkı maddesi içermeyen kömelerin iki ay içinde tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Beslenmede önemli bir destekleyici olarak görülen bu lezzet; Metro raflarında sade, pikolalı, fındıklı, çevizli, çoko, muska ve ballı kral çeşitleriyle tüketiciyle buluşuyor.

Türkiye’de tescil almış coğrafi ürünlerin 3’te 1’i Metro’da
Metro Toptancı Market, yerel değerlere verdiği önem çerçevesinde coğrafi işaretli ürün gamını zenginleştirmeye devam ediyor. Gümüşhane Kömesi’yle birlikte bugün Metro raflarında 49 adet coğrafi işaret tesciline sahip ürün yer alıyor ve bu rakam, Türkiye’de tescil almış olan coğrafi işaretli tarım ve gıda ürünlerinin üçte birine denk geliyor.

Metro’nun ‘Coğrafi İşaretli Ürünler’ projesi sayesinde, Finike Portakalından Taşköprü Sarımsağına, Giresun Fındığından Aydın İncirine, Zile Pekmezinden Ortaca Limonu ve Ege Sultani Üzümüne kadar çok sayıda coğrafi işaretli ürün dünyanın farklı yerlerindeki Metro raflarında tüketiciyle buluşuyor.
Metro, coğrafi işaretli ürünler için yeni bir pazar oluştururken, yerel üreticiyi eğitiyor ve üreticinin rekabet gücünü artırıyor. Yerel ürünlerin GLOBAL G.A.P. standartlarında üretilerek markalaşmasına destek verirken, bu ürünlere tescil kazandırıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri