Anılar Antares’te canlanıyor

01 Ekim 2013 Salı

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında düzenlenecek olan Fotoğraflarla Anılar Sergisi 1- 6 Ekim günlerinde Antares’te ziyaretçileriyle buluşuyor

anilar-antareste-canlaniyor

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2012 Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan Aktif Yasam için Nesiller Arası Etkileşim Modeli (AYNA) Projesi kapsamında düzenlenecek sergi Antares ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

AYNA Projesi
Ankara’da yasayan genç ve yaşlıların sosyal yaşama katılımlarının güçlendirilmesine, kuşak farkının azaltılarak yaşlıların toplumda aktif rol almalarının sağlanmasına, gençlerin sosyal sorumluluk bilincinin gelişimine katkıda bulunmasını hedefleyen Ayna Projesi, Ankara'da Gençler ve Yaşlılar arasında nesiller arası diyalogu geliştiren ve karşılıklı etkileşimi sağlayan bir model olarak hayata geçiriliyor.

Bu modelle amaçlanan, Ankara'da yeni bir yaşlı bakım hizmeti modeli sunmak değil, gençler ve yaslılar arasında eşit düzeyde bir etkileşim geliştirme modeli yaratmak. Bu etkileşim sayesinde gençler yaşlılardan, yaşlılarda gençlerden çeşitli konularda faydalanma olanağı bulacak ve birbirleriyle etkileşim içine girecek.

Projeyle Ankara Keçiören, Altındağ ve Çankaya ilçelerinde bulunan 200 genç ve 100 yaşlının birlikte oldukları ortamlarda çeşitli etkinlikler düzenlenerek bir arada çeşitli faaliyetleri yürütmeleri sağlanırken bunun sonucunda gençler ve yaşlıların birbirlerine karşı yaklaşımları incelenecek ve öngörülen modelin zayıf ve güçlü yönleri belirlenerek modelin son şekli yeniden tasarlanacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri