Ankara’ya farklı AVM

19 Nisan 2013 Cuma

Alışveriş merkezi zengini ve rekortmeni Başkent’e yeni bir AVM daha açılıyor. Sıhhiye Otoparkı’nda yapımına başlanan bu AVM’de satılan ürün yalnızca ‘kitap’ olacak

ankaraya-farkli-avm

Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nın giriş katı, Türkiye’de ilk kez hayata geçecek ‘Taşmektep’ projesi ile ‘Kitap AVM’ olarak Başkent’e kazandırılacak. İnşaat çalışmaları başlayan Kitap AVM’nin açılışı Eylül ayında yapılacak.

Çankaya Belediyesi’nin projeye onayı vermesinin ardından otoparkın iç ve dış cephelerinin tamamen yenileceğini ve 100’er metrekarelik 15 iş yeri olacağı bilgisini veren ‘Taşmektep’ projesinin sözcüsü Mustafa Doğan, şunları söyledi: “Şehrin orta yerinde bulunan bir harabe, projeyle birlikte kitap bahçesine çevrilecek. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ‘Taşmektep’ projesi sayesinde, yaklaşık 1.5 milyon kitabın yer alacağı, sosyal ve kültürel faaliyetlerle bezenmiş Kitap AVM’sini kitapseverlerle buluşturacağız. Bu sayede, İstanbul’la rekabet edemediği iddia edilen Ankara, kültür ve sanat alanında büyük bir adım atmış olacak.”

Antikacılar da olacak
Toplam 2 bin 300 metrekare alan üzerine kurulacak olan Kitap AVM’sinde, bin 150 metrekarelik alanın kitap dükkanlarına, 450 metrekarenin ise sosyal ve kültürel faaliyet alanlarına ayrılacağını dile getiren Doğan, proje ile birlikte pasajlarda ya da müstakil evlerde çalışan kitapçıların da güzel bir yere sahip olacağını dile getirdi. Doğan, “Buraya gelenler kitapçı, antikacı ve sahafları bir arada bulabilecek. Aktivite alanlarında müzayedeler, konserler, açık hava sineması yapılacak. Ankaralı kitapseverler tam anlamıyla bir ‘Kitap AVM’sine kavuşacak” dedi.

Kaynak: Mert Gökhan Koç / HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri