Antik dünyadan modern zamanlara büyülü bir yolculuk MetroCity’de

18 Ekim 2016 Salı

ECE Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilen MetroCity Alışveriş Merkezi, 14-28 Ekim günleri arasında gerçekleştireceği “Düşler Mozaiği” Sergi ve Etkinlik Projesi ile tüm ziyaretçilerini antik dünyadan modern zamanlara, büyülü bir yolculuğa davet ediyor

antik-dunyadan-modern-zamanlara-buyulu-bir-yolculuk-metrocityde

İleriye dönük, yenilikçi ve ilginç projeleri ile ziyaretçilerine daima farklı seçenekler sunabilmeyi hedefleyen MetroCity Alışveriş Merkezi, “Düşler Mozaiği”  ile Anadolu’nun kadim mozaiklerini İstanbul’a taşıyor. Gaziantep Müzesi, Şanlıurfa Müzesi ve Hatay Müzesi’nin Bilim Sponsoru olarak destek verdiği “Düşler Mozaiği”; kültür ve sanat varlıklarını koruma ve tanıtmaya yönelik misyonuyla, 14-28 Ekim günleri arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçecek.


“Düşler Mozaiği” sergisi; MetroCity Alışveriş Merkezi -4. katta 14-28 Ekim günleri arasında 10.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Sergi koleksiyonu; Hatay Arkeoloji Müzesi, Zeugma Mozaik Müzesi ve Haleplibahçe Müzesi’nde yer alan mozaikler arasından seçilmiş 12 adet eserin, 70x100 ölçüsündeki canlandırmalarından oluşuyor.


Sergilenecek Mozaikler
• Soteria Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
• Zenci Balıkçı Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
• Apollon Ve Daphne Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
• Koç Başları Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
• Süleyman’ın Düğümü Mozaiği - Hatay Arkeoloji Müzesi
• Avlanan Amazonlar Mozaiği (2 Detay)  - Haleplibahçe Müzesi
• Ktisis Mozaiği - Haleplibahçe Müzesi
• Çingene Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi
• Okeanos Ve Tethys Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi
• Geometrik Desenli Oda Tabanı Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi
• Pasiphae-Daidalos Mozaiği - Zeugma Mozaik Müzesi


Çocuklar atölyeleri ile mozaik sanatı gelecek nesillere tanıtılacak
Çocuklara mozaik sanatını tanıtmak ve kültürel dinamiklerimizi hatırlatmak amacıyla sergi paralelinde mozaik atölyeleri gerçekleştirilecek. Zemin kattaki aktivite alanında mozaik sanatının tüm aşamalarını eğitmenleriyle birlikte deneyimleyecek olan çocuklar, farklı tekniklerle üretilmiş mozaik taşlar kullanarak çeşitli objeleri dekore edecekler ve üç boyutlu mozaik eserler üretecekler. Atölyeler; çocuklarda yaratıcılığı, üretkenliği, farklı ve özgün düşünme yeteneğini desteklemek ve kültür-sanat ile çocuk arasındaki bağı güçlendirmek üzere planlandı.


Minik ziyaretçilerin tamamen ücretsiz olarak katılabileceği “Düşler Mozaiği” atölye çalışmaları; 15-16-22-23 Ekim günlerinde, 13.00-17.45 saatleri arasında, günde 4 seans halinde çocuklarla buluşacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri