Apple Türkiye’de 3 mağaza açacak

19 Kasım 2012 Pazartesi

Apple, Türkiye’de bin 500 metrekare büyüklükte 3 mağaza açmaya hazırlanıyor. 2 mağazanın Zorlu AVM ve Akasya AVM’de açılacağı, 3’üncü mağaza içinse yer arandığı belirtiliyor

apple-turkiyede-3-magaza-acacak

Apple CEO’su Tim Cook, Mayıs ayında şirketin Türkiye ofisinin açılışını yapacaklarını ardından Apple Store ve iTunes mağazalarının da Tükiye’de var olacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından mağazaların hangi lokasyonda açılacağı sorusu gündeme geldi.

Bu sorunun yanıtı ise yavaş yavaş belli olmaya başladı. Edinilen bilgilere göre Mac, iPad, iPod ve iPhone gibi ürünlerle dünyada önemli bir müşteri kitlesine sahip olan Apple, İstanbul’da 3 mağaza açmaya hazırlanıyor. Bu mağazaların büyüklüğü ise bin 500 metrekare olacak. Bu büyüklükteki satış alanları ise Avrupa’nın en büyük Apple Store mağazaları olacağı anlamına geliyor.

Aynı anda satış
Apple’ın, Ağustos 2013’te kapılarını açacak olan Zincirlikuyu’daki Zorlu Alışveriş Merkezi’nde ve Eylül 2013’te Acıbadem’de açılacak Akasya AVM’de mağaza açacağı belirtiliyor. Apple’ın İstanbul’da açacağı üçüncü mağaza için de yer aradığı konuşuluyor.

Apple’ın Türkiye’de mağaza açması, iPhone, iPad gibi ürünlerinin yeni modellerinin dünya ile aynı anda satışa çıkarılması anlamına geliyor. Ayrıca teknik destek ve servis hizmetinin de daha yüksek standartlara ulaşması söz konusu.

Çünkü cam ve metal dekorlardan oluşan Apple mağazaları sadece Apple ürünlerinin satıldığı yerler değil. Bu mağazalar aynı zamanda Apple ürünlerini satın alanlara her türlü teknik destek ve eğitimlerin verildiği, ücretsiz ve sınırsız Wi-Fi bağlantısının olduğu mekanlar olarak biliniyor.

İsteyen müşteriler mağazalarda internet bağlantısına sahip Apple ürünlerini rahatça kullanıp test edebiliyor. Yani Apple bu mağazalarda, müşteri deneyimine odaklanıyor. Amaç ise mağaza ziyaretçilerini, sadık müşterilere dönüştürmek…

İlanla personel arayışında
Mağaza lokasyonu için genellikle oldukça kalabalık lokasyonları tercih eden Apple, mağaza personeli için iş ilanı da verdi. Şirket, 18 farklı pozisyon için iş ilanları vererek Apple mağazalarına eleman toplamaya başladı.

Apple, Türkiye’de açacağı mağazalar için müdür, iş lideri, iş müdürü, iş uzmanı, yaratıcı, uzman, envanter uzmanı, pazar sorumlusu, mağaza lideri, çözüm mühendisi, uzman ve AppleCare müşteri hizmetleri yöneticisi arıyor.

Bu arada, Türkiye’de kendi şirketini kuran Apple, Türkiye genel müdürü de atamıştı. Bir süre önce şirket, 3 yıl içinde pazar payı anlamında Türkiye’nin Avrupa ile benzer rakamlara gelmesini hedeflediği için Bilkom’dan sonra 2’nci distribütör olarak Index ile anlaştı.

Kaynak: Eylem Türk / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri