ArmoniPark’tan bir ilk

15 Temmuz 2013 Pazartesi

ArmoniPark Outlet Center, Engelsiz AVM projesiyle sosyal sorumluluk bilinci adına bir ilke imza atıyor

armoniparktan-bir-ilk

Herkes için erişilebilir ve kullanılabilir çevreler oluşturulması kapsamında özellikle ArmoniPark alışveriş merkezi içerisinde işitme, görme ve bedensel engelli vatandaşların rahatça hareket edebileceği, sosyal yaşamdan yararlanabileceği alanlar kurulması amaçlandı. Bu amaç ile hayata geçecek projenin ilk adımı olarak “akülü tekerlekli araç şarj istasyonu” hizmete hazır hale geldi.

Proje kapsamında akülü tekerlekli araç şarj istasyonun da aracını şarj eden engelli ziyaretçilere bu şarj dolumu sırasında kitap, gazete okuyabilecekleri ya da televizyon izleyebilecekleri sosyal bir hizmet noktası oluşturuldu.

Bunun yanı sıra yenilenen AVM mescidinde bedensel ve görme engelli ziyaretçilerin rahatça ibadet edebilmesi için gerekli düzenlemeler yapıldı. Mescit içerisinde görme engelli ziyaretçiler için Braille alfabesi ile yazılmış Kuran-ı Kerim bulunuyor. İşitme güçlüğü çeken ziyaretçiler içinse ArmoniPark danışma bankosunda indüksiyon döngü sistemi kuruldu. İşitme güçlüğü olan ziyaretçilerin sistemden yararlanması için, kullandıkları işitme cihazını ‘T’ pozisyonuna almaları gerekiyor.
 
Engelsiz AVM Projesi ile alışveriş merkezi içerisinde engelli misafirler için ana girişe yakın otopark yeri, danışma masasına, asansörlere rahat ulaşım ve yeterli manevra alanı gibi daha birçok hususlarda çalışmalarına devam eden ArmoniPark Outlet Center, sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri