Astoria’dan ilginç bir sergi daha

16 Ekim 2012 Salı

Astoria AVM, rengarenk, desen desen, dönemin ruhunu yansıtan “Çeyiz sandıkları Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor. Ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu’nun eserlerinden oluşan sergi, Kasım ayı başına kadar Astoria AVM ziyaretçileri ile buluşacak

astoriadan-ilginc-bir-sergi-daha

Astoria AVM, döneminin ruhunu yansıtan, özenle işlenmiş, rengarenk,”Çeyiz Sandıkları Sergisi”ni ziyaretçilerine sunuyor. Özellikle Türk el sanatları konusunda ünlü eserlere sahip olan ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu, daha önce defalarca eserlerini sergiledi.

Bu defa eski döneme ait, üzerlerine ilginç motifler işlenmiş olan çeyiz sandıklarını Astoria ziyaretçilerinin beğenisine sunan Menemencioğlu, büyük küçük tüm ziyaretçilerin bu sergiden çok keyif alacaklarını düşünüyor.

“Çeyiz sandıkları Türk toplumu için kültürel birer mirastır”
Evlenirken bir gelinin yeni evine çeyiz sandığı götürmesi Türk toplumunun en önemli adetlerinden biridir ve Türk kadını ile Türk evlilik kültürü için önemli bir yere sahiptir. Çeyiz sandığı sosyal anlamda hem gelinin varlığının hem de içindeki çeyizin değerinin simgesidir.

Astoria AVM, ziyaretçilerini eski döneme ait bu ilginç sandıklarla buluşturturken, aynı zamanda çeyiz sandıklarının Türk evlilik geleneğinin en önemli simgesi olduğunu bizlere hatırlatıyor. Günümüzde çeyiz sandıklarının önemini yitirmeye başlamasıyla birlikte, ziyaretçilere eski dönemi hatırlatan ve mutlaka görülmesi gereken bir sergi olacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri