"At eti skandalı" büyüyor

01 Şubat 2013 Cuma

İngiltere'de "at eti skandalı" büyüyor. Burger devi Burger King de etlerine at eti karıştığını kabul etti

at-eti-skandali-buyuyor

İngiltere'de perakende devi Tesco raflarında ortaya çıkan at eti skandalı büyüyor. Guardian gazetesinin haberine göre son olarak Burger King İrlanda'daki tesislerde üretilen burger etlerinde at eti karıştığını doğruladı. Şirket önlem olarak üretimini İrlanda'dan Almanya ve İtalya'ya kaydırdı.

Restoran burgerlerinde çıkmadı
Şirketten yapılan açıklamaya göre sadece fabrikadaki etlere yapılan testlerde çok küçük oranda at DNA'sına rastlandığı bildirildi. Şirket restoranlarından alınan numunelerde ise at eti bulunmadığını açıkladı.

"At eti skandalı" önce İngiliz ve İrlandalı et üretim tesislerinde ortaya çıktı. Daha önce Tesco raflardaki ürünlerinde at DNA'sı tespit ettiği için raflarını boşalttırmıştı. Aldi UK ise bazı İngiliz et üretim tesislerinden alımı durdurduğunu açıkladı.

Özellikle global perakende ve restoran devlerine tedarik sağlayan İrlanda'daki Silvercrest tesisinin etlerinde at DNA'sı bulunduğu belirtiliyor. Burger King de bu fabrikayla anlaşmasını sonlandıran son global dev oldu.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri