Avrupalı firmalar geri dönüyor

26 Ağustos 2013 Pazartesi

Türkiye tekstil ve hazır giyimde yıldızının parladığı bir döneme giriyor

avrupali-firmalar-geri-donuyor

Yüksek kur ihracatçının yüzünü güldürürken, Mısır'daki karışıklık ve Bangladeş'teki fabrika yangınlarından kaçan Avrupalı hazır giyim devleri yeniden Türkiye'ye yöneliyor. Cem Negrin'in verdiği bilgiye göre hazır giyim devi H&M, basic mal alımının bir bölümünü Türkiye'ye kaydırdı. Negrin'e GAP örneğini vererek, 'Türkiye'den çıkış olur mu' diye sorduğumuzda ise, "Bundan sonra ancak dönüş olur" dedi.

Ne varsa bizde var
Tekstil ve hazır giyim geçen ay ihracatta sıçrama yaptı. Tekstil bir önceki aya göre yüzde 7, hazır giyim ise yüzde 8 büyüdü. İstanbul Tekstil ve Hammadde İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Gülle, her iki sektörün bu yılı toplam 26 milyar dolarla kapatacağını söyledi. Gülle, sektörü Türkiye'nin lokomotifi olarak değerlendirerek, "Otomotivi geride bırakıyoruz. Ne varsa bizde var" dedi.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri