Beğendik’ten perakendecilikte bir ilk

15 Şubat 2013 Cuma

Ankara’nın önde gelen perakende zincirlerinden biri olan Beğendik Market, Ankara Çayyolu’nda hizmete soktuğu yeni mağazasıyla sektörde bir ilke imza attı. Dün 10 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren Beğendik Çayyolu mağazasının, gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ve dünyada yeni bir modelin temsilcisi olması bekleniyor

begendikten-perakendecilikte-bir-ilk

Gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ilk olan Beğendik’in yeni mağazasında çikolata, makarna, mantı ve erişte tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Peynir ve yoğurt, mağaza içerisinde bulunan mandırada taze olarak üretiliyor. Yüzde 75’i taze ürüne ayrılan Beğendik Çayyolu Mağazası’nın sektöre kazandırdığı bir başka yenilik ise mağaza içerisinde bulunan topraksız tarım alanı. Ayrıca müşteriler, topraksız tarım alanında yetiştirilen, dalından yeni koparılmış sebze ve meyveleri anında satın alabiliyor. Dün (14 Şubat) 10 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren Beğendik Çayyolu mağazasının, gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ve dünyada yeni bir modelin temsilcisi olması bekleniyor.

Beğendik Çayyolu Mağazası’nın açılışına katılan Beğendik Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Beğendik, “Beğendik ailesi olarak kendi soframızda bulundurmayacağımız ürünleri müşterilerimize sunmama ilkemiz bulunuyor. Çayyolu mağazamız, üretimin müşterilerin gözleri önünde yapıldığı, Beğendik’in kalitesini ortaya koyan şeffaf bir mağaza olarak bu ilkemizi destekliyor” dedi.

“Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir perakendecilik modeli”
Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı D. Beğendik ise, “Dünyadaki perakende sektöründe yaşanan gelişmeleri bizzat yerinde inceledik. Araştırmalarımızı Türkiye’deki müşterilerimizin istek, ihtiyaç ve beğenilerinin yanı sıra Beğendik’in tecrübesi ile harmanlayarak Türkiye’de ve dünyada perakende sektörüne örnek olacak bir model geliştirdik” açıklamasında bulundu.

Beğendik’in önümüzdeki dönem hedefleri ile ilgili de bilgi veren Hacı D. Beğendik “Hedefimiz 2020 yılında Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri olmak. Hedefimiz ülke sınırlarıyla da kalmıyor, 2020 için diğer bir hedefimiz dünyada ilk 100 perakende zinciri içerisinde yer almak” şeklinde konuştu.

Beğendik Çayyolu’nda usta ve uzman statüsünde 220 kişiye istihdam
4 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Çayyolu mağazasının her bir reyonunda, konusunda uzmanlaşmış, usta seviyesinde özel eğitimli personel görev alıyor. Mağazanın balık reyonu su ürünleri mühendisi, sebze ve meyve ürünleri reyonu ziraat mühendisinin denetiminde işletiliyor. Unlu mamüller bölümünde ise şeker hamurundan heykeller yapan bir de heykeltıraş bulunuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri