Beylikdüzü Migros AVM Müdürü Atilla Aydemir

25 Ocak 2013 Cuma

AVM rekabetinin en fazla yaşandığı Beylikdüzü’nde yarattığı değer ile yıllar geçmesine rağmen ayakta kalmayı başaran Beylikdüzü Migros AVM, cazibesini hâlâ koruyor. Birbirinden güçlü markaları bünyesinde barındıran ve her geçen gün ziyaretçi sayısını artıran Beylikdüzü Migros AVM bölge için sosyo-kültürel bir misyonu da üstlenmiş durumda. Renovasyon sürecinden, yıkılma söylentilerine kadar birçok soruyu Beylikdüzü Migros AVM Müdürü Atilla Aydemir yanıtlıyor

beylikduzu-migros-avm-muduru-atilla-aydemir

Fulya B. ÖZTÜRK

Beylikdüzü Migros Türkiye’nin en eski AVM’lerinden birisi, 15 yıldır kapılarını her gün açmasını, ziyaret edilmesini neye bağlıyorsunuz?

Türkiye AVM sektörüne baktığımızda 15 yıllık geçmişimiz çok uzun bir süre. Beylikdüzü Migros bu süreç içerisinde değişen ve gelişen bölgeye değer kattı. Beylikdüzü Migros AVM, Beylikdüzü ve bölge sakinleri için alışverişten öte bir misyon üstlenerek sosyalleşmenin, buluşmanın, eğlenmenin tek adresi oldu. Bu başarıyı profesyonel ve dinamik yönetim anlayışına, doğru marka karmasına, kompakt ve samimi mimari yapısına, geniş açık otopark imkânına, doğru lokasyona ve geniş ürün yelpazesine bağlıyoruz. Ayrıca Beylikdüzü Migros, kurulduğu günden itibaren 15 yıldır etkinlik ve kampanyalarını yoğun olarak sürdüren köklü bir AVM. Birçok ilk burada gerçekleşti. Ziyaretçilerimiz, dünyanın en iyi erkek mankeni seçildikten sonra ilk defilelerinden birini AVM’mizde gerçekleştiren Kıvanç Tatlıtuğ’u ve başarılı pop sanatçısı Kenan Doğulu’yu AVM’mizde görme şansı elde etti. Son 15 yılda gerçekleştirdiğimiz kampanya ve etkinliklerle tüm ziyaretçilerimizin ilk tercihi olmamız, başarımızı ortaya koydu. Haziran ayında gerçekleşen 5M Migros Hipermarket açılışında dünyanın en büyük Migros sepeti ile Guinness rekoru kırdık. Su altında en uzun süre yaşama rekoru ile Guinness kayıtlarına iki kere girmeyi başardık. Beylikdüzü Migros AVM konforlu mimarisi, ulaşılabilir konumu ve güçlü marka karmasının yanında ECE Grubu’nun AVM yönetimindeki 45 yıllık bilgi birikimini başarılı profesyonel yönetimle birleştirmesiyle lider oldu.

Bölgede yaşanan değişim ve yeni açılan AVM’ler Beylikdüzü Migros AVM’yi nasıl etkiliyor?
Beylikdüzü Migros AVM, Beylikdüzü bölgesi daha yeni yeni gelişmeye başlarken ciddi bir öngörü sonucunda kuruldu. Bulunduğumuz bölgenin AVM yoğunluğu bakımından ülkemizin en yoğun birkaç bölgesinden birisi olması, bu öngörünün doğruluğunu kanıtlıyor. Bölgede açılıp kısa sürede kapanan çok AVM oldu. Beylikdüzü AVM kompakt ve ferah yapısı sayesinde ziyaretçilere rahat ve yormayan bir alışveriş deneyimi sunuyor. Kolay ulaşılabilir açık ve kapalı otoparkı ile günümüzün çok katlı, karmaşık yapılı AVM’lerinden açık arayla sıyrılıyor. Tüm bunların haricinde ziyaretçilerimiz ile kurduğumuz sıkı bağ ve 15 yıllık geçmişimiz sayesinde bölgede her zaman lider olarak kalacağız. 15 yıldan beri bölge halkı ile etkileşime ve sosyal paylaşıma önem vererek bu konuma geldik, etki alanımızdaki birçok insan için tüm anılarını yaşattıkları evlerinden sonra ikinci bir adres olduk.

Teknolojik alt yapı artırıldı

Yaşadığınız renovasyon sürecinden bahseder misiniz?
2011 Kasım ayında yaşanan yangın felaketinden dolayı bilindiği gibi 5M Migros, sinema, bowling ve eğlence alanımız bir süre kapalı kaldı. Hemen ardından 5M Migros müşterilerini mağdur etmemek adına geçici olarak otopark alanında hizmet vermeye başladı. Bu süre zarfında yeni hipermarket çalışmaları devam ederken, yıllardır planladığımız açık oturma alanlı kafelerin projesini de gerçekleştirme fırsatımız doğdu. Beylikdüzü 5M Migros’un reyon düzeni, ürün çeşitliliği uygun fiyat ve hizmet yenilikleriyle çağdaş mağazacılığın tüm gereklerini yerine getirecek özel bir mağaza olarak tasarlandı. Doğa dostu mimari çözümlerle baştan ayağa yenilenen 5M Beylikdüzü Migros’taki yeni uygulamalardan biri olan canlı görüşme butonları ile tüm müşteriler, ilgili bölümün yetkilisine anında ulaşıp, bilgi alabiliyor. Lounge alanında tüm kültürel yayınlar müşterinin hizmetinde, ayrıca alanda bulunan bilgisayarlar ile internete anında erişim sağlanıyor. İsteğe bağlı olarak balık reyonunda anında ızgarada pişirme hizmeti Beylikdüzü Migros’ta müşteriyi bekleyen ayrıcalıkların sadece birisi. Perakende pazarında bir ilk olarak anne ve bebeklere özel, bebekler şehri konsepti dâhilinde emzirme odasından, ebeveyn danışma masasına ebeveynlere çok özel hizmetler sunuluyor. Beylikdüzü Migros AVM olarak yeni açık kafe alanında Lunch Box ve Big Yellow Taxi gibi ünlü kafe restoranları da bünyemize katmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu yepyeni markalar haricinde yeni açık alanlarda tekrar hizmete giren Pizza Days, Mongolian Barbeque, Starbucks ve Ti Bistro ile her çeşit damak zevkine hitap eden nefis lezzetleri ziyaretçileri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Beylikdüzü Migros’un mağaza karması hakkında bilgi alabilir miyiz? Marka karmanız ziyaretçilerinizi mi şekillendirdi, yoksa hedef ziyaretçileriniz mi marka karmasını yönlendirdi?
38 bin 500 metrekarelik satış alanı ile yüzde 100 doluluk oranına sahip olan Beylikdüzü Migros AVM’nin bünyesinde 114 mağaza, 5M Migros, her kesime hitap eden giyim mağazaları, çocuk atölye alanı, terzi, lostra, eczane, kuaför salonu, elektronik eşya, ev tekstili, kozmetik, kitap, müzik, oyuncak, spor mağazaları yer alıyor. Küçük - büyük, kadın-erkek herkes ihtiyacını tek bir adresten, Beylikdüzü Migros AVM’den karşılayabiliyor. AVM’miz bünyesinde mağazalar ile alışveriş deneyimini zevk şölenine dönüştürürken, çok yakın zamanda açılan teras, kafe ve restoran alanlarımız ile hem iş hem de özel yemeklerin vazgeçilmez adresi olmayı hedefliyoruz.

Her yaştan ziyaretçi kitlesi var

Ziyaretçi profinizi tanıyabilir miyiz? Kimler geliyor Beylikdüzü Migros’a? Ziyaretçi profilinizde zaman içinde bir değişim yaşandı mı?
Ziyaretçilerimizin birçoğu Beylikdüzü ve çevre bölgelerinde ikamet etmekte olan insanlar. Genç, yaşlı 7’den 77’ye her yaşa hitap ettiğimiz için, her yaş grubundan ziyaretçimiz var. Misafirlerimiz B+ olarak konumlandırabileceğimiz gelir düzeyine sahip. Ziyaretçilerimizden yine birçoğu düzenli olarak AVM’mizi ziyaret ediyor. Bu bahsedilen verilere yaptığımız anketlerden ulaştık, fakat yeni çıkardığımız gazetemiz sayesinde de ziyaretçilerimiz hakkında bilmediğimiz birçok şey öğreniyoruz. Eylül ayından itibaren yenilenen gazetemizde, ziyaretçilerimizle kısa röportajlar yaptığımız bir bölüm mevcut. Bu röportajlar sonunda gördük ki, bi çok ziyaretçimiz buraya açıldığından beri geliyor. Genç-yaşlı kime sorsanız neredeyse 15 yıldır AVM’mizi ziyaret ediyor. Mesela bir ziyaretçimiz 7’inci doğum gününü burada kutlamış ve şimdi 23 yaşında, hâlâ AVM’mizi ziyaret ediyor.

Migros AVM Kart çalışmanızdan bahseder misiniz? Kaç üyeliğe ulaştı, beklenen ilgiyi gördü mü? Bugünlerde hangi kampanyalar var?
AVM olarak bölgede ilk olmamız ve 15 senedir Beylikdüzü’nün kalbinde yer almamız, ziyaretçilerimiz ile sıkı bir bağımızın oluşmasını sağladı. Yeni Beylikdüzü Migros AVM kartımız sayesinde bu bağı güçlendirerek her gün daha da artan rekabette ön planı çıkmayı amaçlıyoruz. Eylül itibariyle Beylikdüzü Migros AVM Kart projesi büyük ilgiyle karşılanmış durumda. Ziyaretçiler bu yeni kart sayesinde AVM’de bulunan tüm mağaza ve restoranlardan yaptıkları alışverişler karşılığında puanlar toplayarak özel indirim ve kampanyalardan yararlanabiliyor. Ziyaretçilerin ayrıca biriken puanlarla ürün kazanma şansı da var. Bu arada her hafta en yüksek puan toplayan 2 AVM kart sahibine çeyrek altın hediye edilen altın kampanyası da aralık ayına kadar devam edecek. Bunlar haricinde kart sahiplerine o anlık yemek çekleri gibi sürpriz hediyeler de sunuyoruz. Ayrıca bölgede yer alan kuruluşlarla da anlaşmalar yaparak kartın kullanım ve kazanım alanını olabildiğince geniş tutuyoruz. Bunun benzeri işbirliklerini daha da artırma hedefindeyiz.

Sektörde kulaktan kulağa  “Beylikdüzü Migros’un yıkılarak yerine yeni bir AVM ve residence yapılacağı” konuşuluyor. Bu konuda bizleri aydınlatır mısınız, böyle bir konu gündemde mi?
Bu söylemlerin nasıl türediğini, yayıldığını bilmiyoruz ama sadece dedikodudan ibaret. Yangın sonrası baştan aşağı yenilen 5M Migros Hipermarket ve AVM’ye dâhil edilen yeni kafe alanları bu söylentilere en güzel cevap.  Yıkılması planlanan bir binaya bu kadar yatırım yapılmaz. Bir her zaman ziyaretçilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri