BİM’den önemli açıklama

27 Aralık 2013 Cuma

BİM, açıklamasında BİST’teki hisselerini geri satın alacağını açıkladı

bimden-onemli-aciklama

BİM halen İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (BİST) işlem gören hisselerine geri alım yapacak. Bu konuda BİM İcra Kurulu Üyesi ve CFO Haluk Dortluoğlu 6 ay süre ile yetkilendirilirken, geri alımlar için tamamen şirket içi kaynaklardan sağlanmak üzere azami 200 milyon TL’ye kadar fon ayrılması karlaştırıldı.

Perakende sektörüne hizmet veren BİM, BİST’te işlem gören hisleriyle ilgili önemli kararlar aldı. Şirketten yapılan açıklamada, piyasalardaki mevcut dalgalanmalar nedeni ile borsada işlem gören şirket hisselerinin BİM’in gerçek performansını yansıtmadığı vurgulandı. BİM, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 10 Ağustos 2011 tarih ve 26/767 sayılı kararı ile İhraççı Şirketlere tanınan "Payları BİST’te İşlem Gören Şirketlere Kendi Paylarını Satın Alımları Sırasında Uygulanacak İlke ve Esaslar" çerçevesinde yeni kararlar aldı.

Alınan kararlara göre BİM mevcut piyasa şartlarını değerlendirerek şirket hisselerinin Borsa’dan geri alımını yapacak. Bu kapsamda, tamamen şirketin iç kaynaklarından karşılanmak üzere, azami 200 milyon TL tutarında bir fon ayrılıyor. Geri alım için üst hisse birim fiyat limiti 40 TL olarak belirlenirken, işlemler için İcra Kurulu üyesi ve CFO Haluk Dortluoğlu 6 ay süreyle yetkilendirildi.

Payların geri alımları ile ilgili olarak yapılan işlemler toplanacak ilk Genel Kurul'un bilgisine sunulacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri