Biota’nın 4’üncü satış noktası İstanbul Optimum’da açıldı

27 Temmuz 2016 Çarşamba

Güzellik ve sağlığı bir arada sunan Biota Laboratuarları, 4’üncü mağazasını İstanbul Optimum AVM’de açtı

biotanin-4uncu-satis-noktasi-istanbul-optimumda-acildi

Gelecek 3 yılda büyük iller başta olmak üzere Türkiye genelinde 30 satış noktasına ulaşmayı hedefleyen Biota Laboratuarları, İstanbul’da Kozyatağı Carrefour, Tepe Nautilus Kadıköy ve Maltepe Park AVM’den sonra Optimum AVM’de açtığı satış noktası ile son 5 ayda İstanbul’da 4’üncü satış noktasını açmış oldu. Türkiye de ilk kez tüketicilerine dermokozmetik, kişisel bakım, makyaj ürünleri, vitamin ile mineralleri bir arada sunan Biota, ayrıca geleneksel konsept adı altında bakır, mermer, ebru ve hat sanatlarını tüketicileri ile buluşturuyor.


“Biota, dünyada ürünlerinde en fazla bitki üzerine araştırma yapan markadır”
Global marka yaratma yolunda hızla ilerleyen Biota, dünyada ürünlerinde en fazla doğal bitkiler kullanan şirket olarak öne çıkıyor. Doğanın sınırsız yararını sunduğu farklı bitkileri sentezleyerek en son teknoloji ile bir araya getirdiklerini belirten Biota Laboratuarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, açılışta yaptığı açıklamada: “Biota Laboratuarları, alanında Türkiye'nin ilk Sanayi Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütmekte ve yılda 3 milyon Euro tutarında Ar-Ge yatırımı gerçekleştirmektedir.” dedi.


Fitoterapi (bitkilerle tedavi), aromaterapi (bitki yağları), apiterapi (arı ürünleri), etnobotanik (insanlar ve bitkiler arasında kültürel etkileşim) gibi yüzyıllardır güzellik ve sağlık alanında kullanılan bitki karışımlı ürünleri bir arada tüketicilerine sunduklarını belirten Engin Deniz Acemoğlu: “Bu üretim yaklaşımıBiota markasını sektöründe ayrıştıran en temel özelliklerden biridir.” şeklinde konuştu.


Biyolog, kimyager, gıda teknikeri gibi meslek gruplarından seçilen Biota çalışanlarının, mağazalarında bulunan cihazlarlacilt ve saç analizleri yaptıklarını ve bu sonuçlardoğrultusundatüketicilerine ihtiyaçlarına özel ürünler önerdiklerine dikkati çeken Acemoğlu: “Her ay farklı bir mağazamızda Makyaj Günleri düzenliyorve tüketicilerimize ürünlerimiz üzerinden deneyimler yaşatıyoruz. Amacımız, dıştan ve içten güzellik sağlayan ürünlerimizi, bir arada ve danışmanlık hizmeti vererek tüketicilerimize sunmaktır.” dedi.


Hedefte yurt içinde 12, yurt dışında 2 mağaza daha var
Acemoğlu, 2017 yılının sonuna kadar yurtiçinde 12, yurt dışında da 2 mağaza daha açmayı hedeflediklerini vurguladı. Acemoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Kişisel bakım, kozmetik ve beslenme destek ürünleri pazarının 2020 yılına kadar çift haneli büyümesini sürdüreceğini öngörüyoruz. Yıllık kişisel bakım harcamaları da bugün Türkiye’de AB ülkelerinin yaklaşık 1/4‘ü kadardır ve önümüzdeki 10 yılda bu alanda hızlı büyüme devam edecektir. Biota olarak hedefimiz, kaliteli ürün ve uygun fiyat anlayışı ileürünlerimizi doğrudan tüketicilerimize sunmaya devam etmektir.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri