Boyner - Benetton ortaklığı bitti

20 Temmuz 2012 Cuma

Boyner Holding, Benetton Giyim AŞ’de bulunan yüzde 50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa’ya devretti. Rekabet Kurulu’nun onayını takiben geçerli olacak karar uyarınca, Türkiye’deki Benetton mağazaları hizmetine aralıksız devam edecek

boyner-benetton-ortakligi-bitti

 

Benetton Giyim AŞ’nin, Türk Cumhuriyetleri ve KKTC genelinde 121 mağazası bulunuyor. Benetton Türkiye, üretim, perakende ve işletmecilik alanlarında 3 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye’deki üretim ve dağıtım hakkını, 1985 yılında Altınyıldız Grubu’na vererek piyasaya giren United Colors of Benetton, Türkiye’ye “ilk giren uluslararası hazır giyim markası” oldu. 1991’in Eylül ayında, İtalya Benetton ve adını Boyner Holding olarak değiştiren Altınyıldız Grubu, yüzde 50’lik paylarla, Boğaziçi Hazır Giyim AŞ adında yeni bir şirket kurdu. 
 
Benetton Group, imalat ve pazarlama açısından başarı kazanan ve kendi lisansıyla üretim yapan 2 şirketten biri olan Boğaziçi Hazır Giyim AŞ’yi, 1992 yılında, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’ndeki mağazalar zincirini kurmakla görevlendirdi. 
 
Benetton Group ve Boyner Holding, 2005 yılının Mayıs ayında, Benetton markalarının Türkiye ve bölgedeki ticari faaliyetlerinin yönetimi ve geliştirilmesi için ortaklık anlaşması imzaladı. Lisansörü Boyner Holding aracılığıyla 1985 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz faaliyet gösteren Benetton Group, bu anlaşmayla, United Colors of Benetton ve Sisley markalarının Türkiye’deki ticari faaliyetlerini üstlenen Boğaziçi Hazır Giyim AŞ şirketinin yüzde 50’sini satın aldı.                                                                    

Cem Boyner’den açıklama
Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’in, Benetton Giyim AŞ’nin yüzde 50 hissesinin 
İtalyan Benetton Group Spa’ya satılmasıyla ilgili olarak basından gelen sorular üzerine yaptığı açıklama şöyle: “Boyner Holding’in, Benetton Giyim AŞ’de bulunan yüzde 50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa’ya devretme kararı; her iki şirketin, kurumsal gelişme stratejilerini ve ileriye dönük planlarını yeniden kurguladığı bir dönemde alındı. Boyner Grubu; YKM’nin satın alınması, kendi markalarına yatırım yapma tercihi ve kontrolü tümüyle kendinde olmayan giyim perakendeciliği ve mağazacılık işlerinden zaman içerisinde çıkma isteği nedeniyle bu kararı aldı. Benetton Spa ise Türkiye’yle aynı yapıda faaliyet gösteren Almanya gibi ortaklıkları sona erdirerek, kendi şirketlerinin hisselerini geri toplamak üzere harekete geçti. Aynı zamana denk gelen bu talep ve beklentiler sonucunda, satış işlemi gerçekleştirildi. Türkiye pazarına girdiği 1985 yılından bu yana birlikte çok başarılı ve verimli bir işbirliğine imza attığımız, daha sonra ortağı olmaktan gurur duyduğumuz Benetton Group Spa’yla yakın ilişkilerimizin her zaman devam edeceğini bildirir, kendilerine teşekkürlerimizi sunarız.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri