Boyner Grup perakendeyi kampüslere indiriyor

25 Mayıs 2016 Çarşamba

Boyner Grup, Bahçeşehir Üniversitesi’nde kredili Perakende Yönetimi dersini; Bilgi Üniversitesi’nde ise “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” Sertifika Programını veriyor

boyner-grup-perakendeyi-kampuslere-indiriyor

Boyner Grup, dört senedir Bilgi Üniversitesi’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” programları kapsamında üniversite öğrencilerine A’dan Z’ye perakende ve mağazacılığı anlatıyor. Boyner Grup şirketlerinin yöneticileri tarafından 2012 yılından bu yana verilen “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” programında; perakendenin dünü, bugünü ve geleceği, perakende pazarlaması, satın alma, operasyon yönetimi, moda ve trendler, perakende matematiği, çok kanallı perakendecilik ve perakende sektöründe sürdürülebilirlik gibi konular işleniyor. Her hafta Boyner Grup’un farklı bir yöneticisinin deneyimlerini akademik bir bakış açısıyla öğrencilerle paylaştığı program 2016 yılı itibari ile 4’üncü yılını tamamladı.


Bahçeşehir Üniversitesi’nin CO-OP programı kapsamında Boyner Grup markalı dersi “Perakende Yönetimi” 250’den fazla öğrenciye ulaştı. 2012 Bahar dönemi itibarıyla dört yıldır her Bahar dönemi açılan ders 14 hafta sürüyor. Derste her hafta farklı bir Boyner Grup yöneticisi kendi uzmanlık alanları ile ilgili öğrenciler ile buluşuyor ve deneyimlerini aktarıyor. Dersin bir vizesi, iki adet dönem içi projesi ve bir adet final sınavı bulunuyor.


Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin özellikle 4’üncü sınıfta tercih ettiği ders mağaza ziyareti ile sona eriyor. Öğrenciler dönem boyunca edindikleri teorik bilgileri mağaza ziyareti esnasında gözlemleme şansı buluyor. Ziyaret esnasında mağaza insan kaynakları, satış danışmanları, kategori yöneticileri ve mağaza müdürü ile tanışma fırsatı bulan öğrenciler sorularını yöneltiyorlar. Bilgi Üniversitesi’nde okuyan lisans öğrencileri için açılan “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” programı ise haftada bir gün iki saat olmak üzere altı hafta boyunca her hafta farklı yöneticiler tarafından veriliyor. Sertifika programına her dönem 40’tan fazla öğrenci kayıt yaptırıyor. Devam zorunluluğu olan programın sonunda öğrencilere Bilgi Üniversitesi ve Boyner Grup imzalı “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” sertifikası veriliyor. Sertifika programı interaktif yapısı ile öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimleri ile ilgili katkı sağlıyor.


Programa katılan öğrenciler için Boyner Grup’ta staj yapma imkânı da sağlanıyor. Dönem boyunca farklı departmanlar hakkında bilgi edinen ve yöneticileri bire bir dinleme fırsatı yakalayan öğrenciler eğitim - öğretim dönemi sonlandıktan sonra farklı Boyner Grup şirketlerinde ve farklı departmanlarda staj imkanı yakalıyor. Geçtiğimiz yıllarda işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler, reklamcılık, iletişim, uluslararası finans, uluslararası ticaret ve işletmecilik, Avrupa Birliği ilişkileri bölümlerinden 300’den fazla öğrencinin katıldığı eğitimlerde grupta staj yapan öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme fırsatı yakalıyor. Perakende ve mağazacılık Y Kuşağı‘nın tercih ve beklentilerine çok uygun çalışma koşulları taşıması ve dinamik olması sebebi ile ilgi çekici bir kariyer imkanı sunuyor. Hızlı yükselme ve yüksek kazanç fırsatları, inisiyatif alabilme, çok yönlü çalışma, işin hızı, ve hemen sonuç alabilme, networking fırsatları, sosyal ortamlar ve esnek çalışma imkanı çalışanları gençleri tatmin eden iş sonuçları ortaya koyuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri