Boyner, T-box'ı kapattı

22 Mart 2013 Cuma

Boyner'in sıkıştırılmış kutusundan çıkarak büyük mağazacılığa geçiş yapan markası T-box sessiz sedasız piyasadan çekildi. Markanın tüm mağazaları tek bir hamlede kapatıldı

boyner-t-boxi-kapatti

Boyner Holding’in BOYNR 'yaramaz çocuk' olarak konumlandırdığı sıkıştırılmış küçük paketlerden doğan hızlı moda markası T-box, havlu attı. Holding'in son 5 yılının iddialı yatırımlarından biri olan T-box'ın, fast fashion (hızlı moda) macerası kısa sürdü. T-box’un Türkiye genelinde açılan 20'ye yakın mağazası sessiz sedasız kapandı.

Hedef 200 mağazaydı
A&Y Marka Mağazacılık'ın Genel Müdürü Eren Çamurdan, 2010 yılında yola çıkarken “CFO'nun kalbini sıkıştıracak kadar çok yatırım planlıyoruz, 20 milyon dolara yakın... 5 yıl içinde 200'ün üzerinde mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız T-box'ı kutusundan çıkararak daha geniş kitlelere ulaştırmak. Tasarım anlayışıyla dönüşen ve yenilenen T-box mağazaları ile müşterilerimize 300 adetten 20 bin adede ulaşan geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz” açıklamasını yapmıştı.

2010'dan 2011'e ciroda 4 kat artış yakalayan markanın gelecek tahmini ise bu artışı 14 kata taşımaktı. Fast fashion rekabeti zor T-box'un da oyuncuları arasında yer aldığı fast fashion yani hızlı moda dünya çapında yükselen bir trend. Sektörün dünyadaki en büyük oyuncuları arasında Zara, Mango ve H&M yer alıyor.

Daha fazla koleksiyon, uygun fiyat ve kaliteyi temsil eden bu kavramın yarattığı sektörde yaşanan kıran kırana rekabet markaları zorluyor. Öte yandan geçtiğimiz yıl tekstil  ve hazır giyimde artırılan ithalat vergileri fast fashion markaları için zor bir dönemin de başlangıcı oldu. Bu nedenle fast fashion'ın olmazsa olmazı şartlarından biri olan uygun fiyat politikası şirketleri zorluyor.

Kaynak: Dünya

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri