Bülent Tüfenkci: “Avrupa ile ilişkilerimiz rasyonel zeminde devam etmeli”

21 Nisan 2017 Cuma

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından düzenlenen Hazır giyimin Yıldızları Ödül Törenin’de bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gümrük Birliği’nin en geç yıl sonuna kadar güncelleneceğini bildirerek “AB ile karşılıklı çıkar ilişkilerimiz var rekabetçi olursak siparişi mecbur verirler” dedi

bulent-tufenkci-avrupa-ile-iliskilerimiz-rasyonel-zeminde-devam-etmeli

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)  tarafından düzenlenen Hazır giyimin Yıldızları Ödül Törenin’de 17 milyar dolar ihracata imza atan hazır giyim sektörünün yıldızları, ödüllerini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katıldığı  törenle aldılar.


Bakan Tüfenkci, törende yaptığı konuşmada hükümetin mali disiplinden hiçbir şart altında taviz vermediğini ve vermeyeceğini söyledi. Ekonomide devletin ağırlığını azaltıp özel sektör öncülüğünde büyümeyi hedeflediklerinin altını çizen Tüfenkci, aynı anlayışla yola devam edeceklerini vurguladı.


Avrupalı alıcıların Türkiye ziyaretlerini iptal etmelerini de değerlendiren Tüfenkci, şunları söyledi:

“Tekstilde hazır giyimde şu veya bu tepkilerle birtakım iptaller olabilir, birtakım sıkıntılar yaşayabiliriz. Ama şuna emin olun, bizim Avrupa ile ilişkilerimiz karşılıklı çıkar ilişkisidir. İlişkilerimizin rasyonel zeminde devam etmesini istiyoruz. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi konusundaki adımlarımızı Ekonomi Bakanlığı ile birlikte takip ediyoruz. 2017'nin ortalarında veya sonlarına doğru çalışmalarımızı hayata geçiririz. Böylece ticaretin geliştirilmesi için önemli bir mesafeyi kat etmiş oluruz. Moraliniz bozulmasın. Eğer sizler kaliteli üretim yaparsanız, zamanında teslim ederseniz, fiyatla rekabeti yakalarsanız siparişi mecbur verirler. Rahat olun, hiçbir sıkıntı yok."


Bakanlıklara bağlı laboratuvarları tekleştirme projesi üzerinde çalıştıklarını da hatırlatan Tüfenkci, bütün laboratuvarları gümrük idaresi altında toplayacaklarını sözlerine ekledi.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri