Bursa PERDER’den mağaza yönetimi eğitimi

14 Kasım 2013 Perşembe

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) Güney Marmara temsilcisi Bursa PERDER, yeni eğitim salonunda bünyesinde bulunan üye kuruluşların mağaza yöneticilerine uzman eğitimci yazar Sinan Asılyazıcı ile “Mağaza Yönetimi” eğitimi gerçekleştirdi

bursa-perderden-magaza-yonetimi-egitimi

Uluslararası perakende firmalarının zorlu rekabetine karşı yerel perakende olarak aynı hizmeti verebilmek adına bünyesinde bulunan üye kuruluşların marka eğitimine önem veren Bursa PERDER, mağazacılıkta yüksek standart ve verim sağlayan eğitimlerine bir yenisini daha ekledi.

Bursa PERDER üyesi kuruluşların mağaza yöneticilerinin ve satın alma sorumlularının yoğun katılımının sağlandığı eğitimde Uzman Eğitimci Yazar Sinan Asılyazıcı; “Mağaza Yönetiminde Temel Noktalar” ve “Raf Yönetiminde 12 Temel Unsur” başlıklarıyla verdiği eğitimlerle sektördeki son gelişmeleri ve trendleri eğitime katılan mağaza yöneticileriyle paylaştı.

Eğitimde özellikle son dönemde mağazalarda büyük öneme sahip olan raf yönetim sistemiyle alakalı katılımcılara önemli bilgiler aktaran Sinan Asılyazıcı, “Bilindiği üzere raflar mağazaların iç donanımının büyük bir kısmını kaplıyor. Bu noktada bizim için önemli olan, müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmak için doğru teknikleri kullanarak hizmet verebilmektir” dedi.

Doğru strateji yüksek performans
İnsan kaynakları ve eğitimlerin günümüz mağazacılığının olmazsa olmazı olduğuna işaret eden Asılyazıcı, “Yerel perakende sektöründeki önemli eksikliklerden biri de insan kaynakları ve eğitimlere gereken ilginin gösterilmemesidir. Mağazalarda kurumsal anlamda yüksek performans sağlanması ve doğru stratejilerin uygulanması noktasında yerel perakendeciler, insan kaynakları ve eğitimlere gereken hassasiyeti göstermesi markalaşmaları için şarttır” diyerek, yurtdışı mağaza sistemlerinde yaşanan gelişmeleri verdiği örneklerle katılımcılara aktardı.

Bursa PERDER üye firmalarının sektörde girdikleri zorlu rekabette ortamında donanımlı olmaları adına gereken desteği göstereceklerine işaret eden Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç, rekabet koşullarına uyum sağlayabilmek adına gerekli olan tüm eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini de sözlerine ekledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri