Carrefour Türkiye'den vazgeçmedi

18 Ocak 2013 Cuma

Carrefour CEO'su Georges Plassat, "Hiçbir uluslararası piyasadan çıkmayı planlamıyoruz" dedi

carrefour-turkiyeden-vazgecmedi

Dünyanın ikinci büyük perakende devi Fransız Carrefour'un CEO'su Georges Plassat, Türkiye pazarından çıkmaya niyetlerinin olmadığı sinyalini verdi. Les Echos'a konuşan Plassat, "Faaliyet göstermekte olduğumuz hiçbir uluslararası piyasadan çıkmayacağız, stratejimiz pozisyonumuzu güçlendirmek olacak" dedi.

Carrefour, 2012 yılında 5 ülkeden çıkmıştı. Önce Yunanistan pazarından çıkan Fransız dev, Plassat göreve geldikten sonra Kolombiya, Malezya ve son olarak da Kasım ayında Endonezya operasyonlarını satmış, Singapur mağazalarını kapatmıştı.

Sabancı ile anlaşmazlık
Türkiye'de 15 yıldır CarrefourSA adı altında faaliyet gösteren Carrefour, ortağı Sabancı Holding ile yönetim konusunda sorun yaşıyordu. Sabancı Holding, CarrefourSA'nın yüzde 38.8 hissesine sahip. Carrefoursa hisseleriyle ilgili adımların yılsonuna kadar netleşmesi bekleniyor. CarrefourSA'nın Eylül ayında Migros’un ana hissedarı olan ve bu hisseleri satabileceği sinyallerini veren BC Partners ile masaya oturduğu ileri sürülmüştü.

Kaynak: HabertürkGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri