Cash Bases’tan otomatik para çekmecesi

05 Eylül 2013 Perşembe

Satış noktası para yönetimi uzmanı Cash Bases, uluslararası perakende sektörünün önde gelen firmalarından Tesco ile multimilyon poundluk kontrat imzaladı

cash-basestan-otomatik-para-cekmecesi

İmzalanan kontratla İngiltere’de bulunan 10 binden fazla para çekmecisine SMARTtill teknolojisi entegre edilecek. İngiliz para çekmeceleri üreticisi ve güvenlik teknolojileri sağlayıcısı Cash Bases, 30 yıllık para yönetimi tecrübesini ve perakende sektöründen gelen geribildirimleri kullanarak SMARTtill çözümünü geliştirdi.

Otomatik para yönetimi teknolojisini sunan SMARTtill sistemi,  satış noktasında yapılan ödemelerin anlık olarak izlenmesine olanak tanıyor. Sistem Ağustos 2013’ten itibaren Tesco’s Extra ve Superstore outletlerinde kullanılmaya başlanacak.  Akıllı para çekmecesi sistemi ile perakendeci herhangi bir kasadaki nakit para akışını gözlemleyebiliyor. Kasadaki para miktarı, tanımlanmış olan minimum ve maksimum seviyelerine ulaştığında yöneticiyi uyarıyor.

Cash Bases Genel Müdürü Phil Stone, ödeme şekli olarak çoğunlukla hala nakit para kullanıldığını ama bu paranın yönetiminin günümüzün hızla büyüyen perakende sektöründe sorun teşkil ettiğine vurgu yaparak “Müşteriler kasada hız ve kolaylık istiyorlar. SMARTtill bunu sağlamak için tasarlandı. SMARTtill her ödemeyi kasada gerçek zamanlı olarak gözlemleyen, kâğıt ve madeni paraları otomatik olarak sayan, para ile alakalı sorunlara yardımcı olan tek akıllı para çekmecesi sistemi. Sistem arka ofis uygulaması olan para yönetimi yazılımı ile (SMARTtill Manager) desteklenir. Bu yazılım ile otomatik olarak tüm ödemeler, vardiyalar, kasa numarası, tarih, saat kayıt altına alınarak, sorun yaşandığında müdahale edilmesine olanak tanır. Pilot olarak bu sistemi 1 hafta kullanan mağazalarda para kaybının yüzde 75 azaldığı görüldü” dedi. 

30 yılı aşkın süredir, Cash Bases olarak dünya çapında 70’den fazla ülkede posta ofislerinden, restoran gruplarına, benzin istasyonlarından tüm perakendecilere, satış noktalarında güvenlik ve verimliliği sağlayan ürünler sunduklarını belirten Stone “Tesco gibi saygın bir perakende firması ile çalıştığımız için çok memnunuz. Daha ilk günden Tesco ve Tesco müşterilerinin deneyimlerine olumlu somut bir etki yaratacağımıza eminiz” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri