CHEP 2 milyon ağacın kesilmesini önledi

11 Ocak 2016 Pazartesi

Palet havuzlama hizmetinde lider marka CHEP, çevre dostu palet havuzlama sistemiyle şirketlerin doğa koruma sorumluluklarına ve çalışmalarına katkı sağlıyor. Leeds Üniversitesi’nin denetiminde yürütülen çevre araştırmaları, CHEP’in Avrupa’daki sürdürülebilir ormanlardan elde ettiği paletlerin ve baştan sona ekipman havuzlama sisteminin, Avrupa’da her sene iki milyon ağacın kesilmesini önlediğini ortaya koyuyor

chep-2-milyon-agacin-kesilmesini-onledi

Doğa dostu palet havuzlama sistemi ile dünyanın önde gelen markalarına hizmet sunan CHEP, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, hammadde tasarrufu, üretim ve dağıtım sürecini yeşilleştirme, çevreci yaklaşımları yaygınlaştırma gibi çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Sürdürülebilir çözümleriyle doğayı koruyan ve palet havuzlama sistemiyle de yüksek maliyetleri düşüren CHEP, şirketlerin de doğa koruma sorumluluklarına katkı sağlıyor.


Dünya Orman Koruma Konseyi tarafından uzun denetimler sonucu verilen dünyanın en saygın orman sertifikasyon sistemi PEFC ve FSC sertifikalarının her ikisine de sahip olan ilk palet şirketi CHEP, ürettiği yeni paletler için ağaçların kesilmesini, doğal kaynakların plansız bir şekilde harcanmasını önlüyor. Dünya çapında müşterilerine “sıfır emisyonlu” palet temini yapan ilk şirket olan CHEP, paletleriyle herhangi bir ürün veya hizmetin kaynak kullanımı, enerji tüketimi, hava, su ve karaya etki eden çevresel emisyon miktarını önemli ölçüde düşürüyor. Diğer paletlerin aksine daha dayanıklı ve defalarca kullanılabilir olan CHEP, geri dönüşüme alınarak karbon salınımını önemli ölçüde engelliyor. Yapılan yaşam döngüsü analizlerine göre CHEP kullanan firmalar, küresel iklim değişikliğine yol açan karbon salınımında yüzde 58 oranında azalma sağlıyor.


247 bin ton karbondioksitin doğaya karışmasının önüne geçildi
CHEP’in çevresel etki ölçüm sistemi olan Leeds Üniversitesi denetimindeki Environmental Calculator’ın yaptığı ölçümler, CHEP ekipman havuzlama sisteminin Avrupa’da her sene iki milyon ağacın kesilmesini önlediğini ortaya çıkardı. Son on yılda Avrupa’da toplam 77 bin 430 hektara yayılan orman alanındaki 22,5 milyon ağaç, yine CHEP’in sürdürülebilir palet havuzlama sistemi ve sürdürülebilir ormanlardan kereste temin etmesi sayesinde kesilmekten kurtuldu. Aynı şekilde, 2014 yılında CHEP’in Türkiye’de gerçekleştirdiği verimli nakliye operasyonları sayesinde yaklaşık 4 bin 940 kişinin karbondioksit salınımına eşit olan 247 bin ton karbondioksitin doğaya karışması engellendi.


71 bin 59 ton karbondioksit gazının atmosfere salınımı önlendi
Konya Şeker ve ŞOK Marketler Zinciri’nin, CHEP’in palet havuzlama sistemini tercih ederek tedarik zinciri süreçlerinde ciddi oranda tasarruf sağladığını belirten CHEP Türkiye Genel Müdürü Şafak Aktekin; “CHEP olarak; tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlerde dünyanın en büyük şirketlerine palet havuzlama çözümleri sunarak çevreci ve sürdürülebilir bir iş modeliyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal sorumluluk bilincine büyük önem veren Konya Şeker, CHEP’in çevre dostu paletlerinin kullanımı sonucunda bir yıl içerisinde 71 bin 59 ton karbondioksit gazının atmosfere salınmasının ve 35 bin 427 metreküp ahşap tüketiminin önüne de geçmiş oldu. CHEP palet havuzlama sistemini tercih eden bir diğer büyük şirket de ŞOK Marketler Zinciri. CHEP olarak yüksek kaliteli paletlerimiz ve kusursuz işleyen palet yönetimimizle ŞOK Marketler Zinciri’ne, maliyet tasarrufu ve sorunsuz operasyon imkânı tanıdık.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri