Çiğ köfte çiğ balığa benzedi

19 Eylül 2013 Perşembe

Çiğköfte sınırları aştı. Şangay’daki gıda fuarına katılan Oses markası, suşi şeklindeki çiğ köftesiyle ilgi topladı

cig-kofte-cig-baliga-benzedi

Yaklaşık 500 bin dolar yatırımla Çin’e fabrika kuran Oses firmasının sahibi Osman Yaşar, “Hedefimiz Almanya ile Çin’in ardından Hong Kong ve Japonya’da da şubeler açmak” dedi.

Türkiye’nin 440 şubesiyle en büyük 5’inci franchise şirketi olan Oses, son yılların en gözde yiyeceği olan çiğköfteyi Uzakdoğu’ya taşımaya hazırlanıyor. Mart ayında Şangay’da düzenlenen ve Türkiye’nin onur konuğu olduğu Uluslararası Gıda Fuarı’na katılan Oses, yoğun ilgi gördü. Çiğköfteyi Çinlilerle buluşturan firma, suşi şeklindeki sunumuyla büyük beğeni kazandı. Çin’deki talep karşısında firma, Türklerin bu lezzetini yerinde üretimle Uzakdoğu’ya götürme kararı aldı.

Suudi Arabistan fabrikası yolda
12-15 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde “Bayim Olur Musun” fuarında Ortadoğu ve Uzakdoğulu gıda devlerinin ilgisiyle karşılaşan Oses Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar, “Şangay’da klasik ikram yönteminin dışına çıktık ve suşi şeklinde sunum yaptık. Tadını çok beğendiler ve talepler oldu. Ülkede bayilik olsun istediler. Fabrika açmaya karar verdik. Ekim ayında üretime başlayacak. 2 şubemiz olacak. Bunun yanı sıra Türklere ait tam 36 restoranın menüsüne girecek” şeklinde konuştu.
Yaşar, Almanya’da üretim merkezleri olduğunu anlattı.

Oses Çiğköfte Pazarlama Direktörü Abdülkerim Çağlayan hedeflerinin Çin’de 2014 sonuna kadar 50 şube açmak olduğunu ifade etti. Çağlayan, “Almanya ve Çin fabrikalarının ardından Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir fabrika açacağız” diye belirtti.

Kaynak: Milliyet / Gökhan Karakaş


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri