Coca-Cola, Yunanistan'daki merkezini taşıyor

08 Kasım 2012 Perşembe

Coca-Cola, ekonomik kriz yüzünden Yunanistan'daki dolum tesislerinin yönetimini İsviçre'ye nakletme kararı aldı

coca-cola-yunanistandaki-merkezini-tasiyor

Coca - Cola Hellenic (CCH) olarak bilinen işletme artık İsviçre'den yönetilecek. Firmanın hisseleri de taşınmanın ardından Londra borsasında işlem görecek. Coca - Cola'nın bu davranışına Yunanistan’daki vergi artışının sebep olduğu yetkililer tarafından ifade edilirken Coca - Cola'nın dolum tesisleri ise Yunanistan'da çalışmaya devam edecek.

Coca - Cola'nın yüzde 23’lük bölümünü oluşturan ve firmanın dünyadaki en büyük ikinci dolum tesisi olan bu işletme geçtiğimiz yıl 6,85 milyar Euro cirodan 330 milyon Euro'luk kar elde etmişti. Ancak bu yıl böyle bir karın mümkün olmadığını açıklayan firma Coca - Cola Hellenic işletmesinin üretiminin yüzde 95'inin Yunanistan dışına gönderdiğini bildirdi.

CCH'nin CEO'su Dimitris Lois firma yönetiminin İsviçre'ye nakledilmesi ve borsa değişikliğiyle ilgili olarak "İşletme ekonomisi acısından anlamı olan ve alınması gereken bir karardı" dedi.

Kaynak: Zafer Atamer / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri