Cumhuriyet Bayramı Varlıbaş’ta coşkulu geçti

31 Ekim 2014 Cuma

Varlıbaş Alışveriş ve Yaşam Merkezi her sene gerçekleştirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını bu yıl farklı yaş gruplarından çocukların sunum ve yeteneklerini sergilediği bir organizasyon şeklinde düzenledi. Trabzon’un ileri gelen Özel Kreş ve Özel Okulu ile yapılan çalışma neticesinde gün boyu AVM’de coşkulu bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleşti

cumhuriyet-bayrami-varlibasta-coskulu-gecti

Öncelikle Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte 3-6 yaş grubu miniklerin şiirler okuduğu ve özel kostümleri ile sunumlar yaptıkları ‘Kreşimizin Cumhuriyet Bayramı Töreni’ gerçekleştirildi. Törende Osmanlı Dönemi’nden Cumhuriyet Dönemi’ne kadar sanatçı, asker, polis, vs. kıyafetlerini ve Türk Bayrağı motifli özel kıyafetleri giyinmiş olan çocuklar ile adeta görsel şölene dönüşen etkinlik 12.00’ da Varlıbaş AVM -2. Kat etkinlik alanında başladı. Yaklaşık bir saat süren etkinlikte minikler tek tek mikrofon başına geçti. Etkinlik sonunda Varlıbaş AVM tarafından sunum gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenlere fidan dağıtımı yapılırken, aynı zamanda çocukların evlerinde boyamaları için eğlenceli boyama kartonları hediye edildi.

İkinci etkinlik ise 14.30’da başladı. Yoğun ziyaretçi grubunun etkinlik alanında toplandığı tören tekrar bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayarak, sırasıyla Özel Okul Kurucusu Murat Çakır, Müdürü Fatih Tütüncü ve Varlıbaş AVM Genel Müdürü Celalettin Karabayer’ in konuşmaları ile devam etti. Varlıbaş AVM Genel Müdürü Celalettin Karabayer yaptığı konuşmada ‘her sene bu tür etkinlikleri farklı kurum ve kuruluşlarla yaptıklarını, Özel Okullardan Devlet Okullarına, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden İl Halk Kütüphanesi’ne, Halk Eğitim Müdürlüğü’ne kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini, bundan büyük mutluluk duyduklarını’ ifade etti. Konuşmasına bu yıl ağırladıkları Özel Kreş ve Özel Koleje hazırladıkları güzel program ve sarf ettikleri emek için teşekkür ettiğini ekleyen Karabayer, Cumhuriyetimizin 91’inci yılının kutlu olmasını dileyerek, bu vesileyle Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Atatürk’e teşekkürlerini belirterek konuşmasını tamamladı.

Program günün anlam ve önemini belirten öğrenci konuşması, Ömer Bedrettin Uşaklı’ nın Akdenize Doğru Şiiri, Beyhan Atasoy ve Ahşen Özergin’in şarkıları ve Başak Holoğlu Cup Sing Bardak Ritm Şarkısı, Kemal Çakır’ın Bidbox performansı ile devam etti. Özel Kolejin Orotoryo Gösterisi ve Koro performansları ile tamamlanan etkinlik sonunda yine öğrenci ve velilere Varlıbaş AVM tarafından Cumhuriyet’i yaşamak ve yaşatmak adına fidan dağıtımı gerçekleştirildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri