Decathlon, Türkiye'de yatırıma devam edecek

31 Ocak 2012 Salı

Spor perakande devi Decathlon, Fransa ile iplerin gerildiği bir ortamda yatırıma devam dedi. “Fransa markasıyız ama Sarkozy’ye bağlı değiliz” diyen Decathlon Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, yeni mağazalar açacaklarını söyledi

decathlon-turkiyede-yatirima-devam-edecek

Ne Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Türkiye’ye karşı olumsuz tutumu ne de geçtiğimiz hafta Fransa Senatosu’nda kabul edilen sözde Ermeni soykırımına yönelik tasarının kabulü Fransız şirketlerinin Türkiye’ye yatırımına gölge düşürdü. Avrupa’nın en büyük spor perakende zincirlerinden olan ve Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Fransız Decathlon, Mart ayında İzmir’deki yeni mağazasını açmaya hazırlanıyor. Mağaza 3 bin 500 metrekarelik alanda 65 farklı spor dalında sporseverlere hizmet verecek. Kendisinin politika için değil, Decathlon için Türkiye’de bulunduğunu söyleyen Decathlon Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui “Bence ikili ilişkilerimiz kazan-kazan çerçevesinde olmalı. Alınan kararlar ve Sarkozy’nin söylemleri iki ülke arasındaki ticari ilişkileri etkileyecek. Ama ben sadece Decathlon’un müdürü olarak Türkiye’deyim ve işimi yapmak için buradayım. Sarkozy’nin ne dediğini çok önemsemiyorum. En iyi şekilde Türklerle ilişki kuruyorum” dedi.

Sarkozy’ye bağlı değiliz
Decathlon olarak bu tartışmaların içine girmek istemediklerini kaydeden Boualaoui “Evet biz Fransız şirketiyiz ama Sarkozy’ye bağlı değiliz. Evet, o Fransa’nın Cumhurbaşkanı. Ama bu durum tüm Fransızların onun gibi düşündüğünü ve konuşmalarını desteklediğini göstermez” diye konuştu. Avrupa’daki kriz ortamında Türkiye’nin başarılı bir performans sergilediğini dile getiren Boualaoui “Decathlon Avrupa’da büyük bir kriz olmasına rağmen Avrupa ülkelerinde de kâr sağladı. Türkiye’den ise çok memnunduk. Türkiye pazarına girdiğimiz ilk sene lojistik problemler nedeniyle biraz yavaş geliştik. Bu sorunu aştıktan sonra ise çok sağlıklı bir ilerleme kaydettik. Satışlardaki artışla birlikte ürün sayılarımızı da artırdık. Ürün sayımızı önümüzdeki dönemde de artıracağız ve yeni açacağımız ofislerle Türkiye’de büyüyeceğiz” dedi.

70 yeni istihdam sağlayacak
Decathlon olarak Türkiye’de İstanbul, Ankara’da 2 şubeleri bulunduğunu ve 250 kişiye istihdam sağladıklarını dile getiren Boualaoui, Mart ayında üçüncü şubelerini de İzmir’de açacaklarını söyledi. İzmir Gaziemir Rönesans Alışveriş Merkezi’nde 3 bin 500 metrekarelik mağazasıyla hizmete girecek olan mağazalarında 70 yeni istihdam sağlayacaklarını belirten Boualaoui, önümüzdeki senelerde Bursa başta olmak üzere, Gaziantep, Mersin, Adana ve Antalya’ya da şube açmayı planladıklarını, bu illere odaklanacaklarını söyledi. En kaliteli ürünü en uygun fiyattan tüketiciyle buluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Boualaoui, Türk insanının spor malzemesiyle ilgili ne ararsa bulabileceği bir alan yaratmak amacında olduklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Ayşe Ekin Gündüz / StarGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri