AVM ciroları artışını sürdürüyor

30 Mayıs 2013 Perşembe

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından oluşturulan AVM Endeksi’nin Nisan ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi 2012 yılı Nisan ayına göre yüzde 6,5’lik artış göstererek 131 puana ulaştı

avm-cirolari-artisini-surduruyor

İstanbul ve Anadolu ciro endeksi de 2012 Nisan ciro endeksine göre artış gösterdi. İstanbul ciro endeksi, 2012 yılı Nisan ayına göre yüzde 6,6 artarak endeksi 130 puana, Anadolu’da ciro endeksi ise yüzde 6,5 artarak 132 puana ulaştı.

Tüm ürün kategorilerindeciro endeksi yükseldi
Geçtiğimiz yılın Nisan ayına göre 2013 Nisan ayında tüm ürün kategorilerinde endeks yükseldi. Teknoloji market/elektrikli eşyalar ciroları yüzde 13, hipermarket ciroları yüzde 11, yiyecek/içecek alanlarının ciroları yüzde 10, ayakkabı/çanta ciroları yüzde 9, giyim ciroları yüzde 4 ve AVM’lerdeki diğer alanların ciroları yüzde 2 artış gösterdi.

Ziyaretçi endeksi
Ziyaretçi endeksinde, 2012 Nisan ayına göre 2013 Nisan ayında yüzde 2’lik gerileme gözlendi. Ziyaret sayısına ait 2013 Nisan ayı endeks değeri 94 puan olurken, İstanbul’da 87 puan, Anadolu ise 105 puan olarak gerçekleşti.

AVM Endeksi Nisanayı sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hulusi Belgü, “2013 yılının başından beri endeks verilerinde süregelen yükseliş sektör açısından sevindirici. Endeksteki bu yükselişin sadece belirli kategorilerde değil tüm kategorilerde gerçekleşmiş olması ise ziyaretçilerin AVM’lerin tüm imkanlarından yararlandığının önemli bir göstegesi. AVM’ler her geçen gün daha da çok sosyal hayatımızın vazgeçilmez öğeleri konumuna geliyor”dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri