Bursa Halkla İlişkiler Derneği, bir ilke imza atıyor

20 Şubat 2013 Çarşamba

Bursa’nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile 20 yıllık bir geçmişe sahip Bursa Halkla İlişkiler Derneği, kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’ni başlatıyor

bursa-halkla-iliskiler-dernegi-bir-ilke-imza-atiyor

PEBEV’in tanıtım sponsoru olarak yer aldığı Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD), HİÇ Ödülleri’nin tanıtım toplantısını geçtiğimiz günlerde Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. BHİD Başkanı Serdar Ömeroğulları, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, Bursa’da halkla ilişkiler alanında başarılı ve örnek uygulamalara sahip kurumları ve bu uygulamaları hayata geçiren meslektaşlarını ödüllendirmek ve yeni çalışmalar yapılması için cesaretlendirmek adına HİÇ Ödülleri sürecini başlattıklarını söyledi.

HİÇ’in, ‘Halkla İlişkiler Çalışmaları’nın kısaltması olduğunu belirten Ömeroğulları, aslında yarattığı ironi ile birlikte yapılmayan veya yapılamayan tüm halkla ilişkiler çalışmalarına bir göndermede bulunduklarını kaydetti.

BHİD Başkanı Ömeroğulları, “Ters iletişim bakış açısıyla şekillendirilmiş bu isim halkla ilişkilerin yıllardır yaşadığı problemlere dikkat çekmek gayesi taşıyor. “HiçÖdülleri”başta kurumlar olmak üzere toplumun genelinde halkla ilişkiler mesleğinin ve halkla ilişkiler uzmanının arzu edilen seviyede kabul görmemesi ve değerinin bilinmemesine karşı dikkat çekmeyi amaçlıyor” dedi.

Türkiye’de etkinlik açısından İstanbul’un ardından Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin geldiğini, Bursa’nın bu ödül süreciyle İstanbul odaklı yaklaşımın aksine Anadolu’da bu alandaki çalışmaları özendirmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Ömeroğulları, şöyle devam etti: “HİÇ Ödülleri, Bursa Halkla İlişkiler Derneği tarafından veriliyor. BHİD üyeleri; kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına “HİÇÖdülleri”ne dikkat çekmek istiyor. BHİD aynı zamanda, Bursa'da halkla ilişkiler alanında başarılı ve örnek uygulamalara sahip kurumları ve bu uygulamaları hayata geçiren meslektaşlarını da ödüllendirerek onurlandırmak istiyor. Kurumların olumlu bir imaja ve itibara sahip olması için gerekli tanıtım politikasının saptanması, işletmenin bu doğrultuda yönlendirilmesi, insan grupları ve işletme arasında doğru bilgi akışının sağlanması için çalışan Bursa Halkla İlişkiler Derneği üyeleri kendi mesleklerinin olumlu imajı ve itibarı için ‘Adı hiç ama kurumlar için her şey’ diyor.”

Yarışmaya başvuran projeler, Bursa ve Bursa dışından oluşan 9 kişilik profesyonel bir jüri tarafından, tarafsız olarak değerlendirilecektir. Son başvuru tarihinin 26 Nisan olduğu HİÇ Ödülleri 6 Haziran’da sahiplerini bulacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri