DiaSA, Yıldız Holding'e satıldı

19 Nisan 2013 Cuma

Sabancı Holding, İspanyollar'la ortak olduğu DiaSA'yı Yıldız Holding'e sattı. CarrefourSA'daki hisselerini ise Fransız Carrefour'a satmak üzere görüşmeler yürütüyor. Konu hakkında bilgi sahibi üç kaynağın verdiği bilgiye göre, DiaSA'nın satış bedeli 300-350 milyon lira arasında olacak ve açıklama kısa bir süre içinde yapılacak

diasa-yildiz-holdinge-satildi

İndirim market zinciri DiaSA'da İspanyol Dia'nın yüzde 60, Sabancı Holding'in yüzde 40 hissesi bulunuyor. DiaSA'nın ödenmiş sermayesi 212 milyon lira seviyesinde bulunuyor. DiaSA, Türkiye'de bin 200'ün üzerinde market ile faaliyet gösteriyor. Yıldız Holding yetkililerine ulaşılamazken, Dia konu hakkında yorum yapmadı. Öte yandan, Sabancı Holding, Fransız süpermarket zinciri Carrefour ile ortaklığı olan Carrefoursa'daki payının satışı için de Carrefour ile görüşmeler yürütüyor.

Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak, "Sabancı'nın Carrefoursa'daki payının Carrefour'a satışı yönünde olumlu gelişmeler var ancak henüz nihai aşamaya gelinmedi" dedi. Carrefour ve Sabancı Holding konu hakkında yorum yapmadı. Carrefoursa'da Sabancı Holding'in yüzde 38.8, Carrefour Nederland BV'nin yüzde 58.2 payı bulunuyor. Hisselerin yüzde 2.2'si ise halka açık. Carrefoursa'nın ödenmiş sermayesi 113.42 milyon lira seviyesinde bulunuyor. Hisseleri dün 18.45 liradan kapanan Carrefoursa'nın piyasa değeri buna göre 2.09 milyar lira seviyesinde bulunuyor.

Carrefoursa 2012 yılını 5.5 milyon lira zararla tamamlamıştı. Şirketin satış gelirleri ise 2.49 milyar lira olarak gerçekleşmişti. Şirketin faaliyet raporunda yer alan bilgiye göre, 2012 sonu itibariyle Carrefoursa'nın 215 süpermarket, 28 hipermarketi bulunuyor.

Kaynak: ReutersGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri