Doğuş, Go Mongo'yu satın aldı

17 Ekim 2012 Çarşamba

Doğuş Holding, yeme-içme sektöründeki marka avına devam ediyor. Doğuş’un restorancılık alanında faaliyet gösteren şirketi D.ream, Moğol Barbeküsü konseptini Türkiye’ye getiren Go Mongo’nun yüzde 60’ını almak için anlaşma imzaladı

dogus-go-mongoyu-satin-aldi

D.ream daha önce de Nusr-Et, Lacivert, Kiva ve Kahve Dünyası’nın yüzde 51 çoğunluk hisselerini almıştı. D.ream CEO’su Levent Veziroğlu, “Moğol Barbeküsü yanında Tayland, Endonezya, Vietnam, Çin ve Hint mutfaklarından örnekler sunan Go Mongo, portföyümüzdeki değerli bir markası olacak” dedi.

Asya mutfağı artık D.ream ve Aresta ortaklığı ile Go Mongo markası altında Türkiye’de zincirleşecek. Yeni ortaklık Asya’nın en iyi yemek örneklerini iki kıtanın buluştuğu Türkiye’de büyütmeyi ve daha sonra Avrupa ve Körfez ülkelerine taşımayı hedefliyor.

Ulusal ve uluslararası pazarlarda faaliyet gösterecek olan Go Mongo, bu ortaklık sonrasında 5 yıl içinde 12 restorana ulaşmayı hedefliyor.  Levent Veziroğlu, daha önce 8 markayla 22 restorana ulaşacaklarını belirterek, “Bunlara 50 milyon dolar yatırım planlıyoruz. Markaları yurt dışına taşıyacağız” demişti.

Üç restoranlık zincir
Avrupa ve Amerika’da büyük ilgi gören Moğol barbeküsü konseptini 2005 yılında Go Mongo Türkiye’ye getirmişti. Tüketiciye kendi seçtiği karışımı oluşturma imkanı veren konsept ilgiyle karşılanmıştı. İlk restoranını Suadiye’de açan Go Mongo, 2007 yılında önce İstinye Park ve hemen ardından da Meydan AVM’de restoran açmıştı.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri