Domino’s, Rusya’yı Türkiye’den yönetecek

28 Eylül 2012 Cuma

Domino’s Pizza’nın dünyadaki 10 bininci şubesi İstanbul’da açıldı. Türkiye, 70 ülke arasında fark yaratarak, uluslararası alanda bir başarıya imza attı. Dünyadaki 10 bininci şube ile eş zamanlı olarak Türkiye’de 255’inci şube açılırken; İzmir’de de 4,2 milyon TL yatırım ile kapasitesi artırılan 3’üncü üretim tesisi faaliyete başladı. 2013 yılında da 4’üncü üretim tesisinin Gaziantep’te açılacağının bilgisi verildi. Öte yandan, master franchise’ını satın aldığı Rusya’yı Türkiye’den yönetecek olan Domino’s, Rusya pazarını 2’nci Türkiye yapmayı ve şu anda 13 olan şube sayısını 2017’de 100 şubeye çıkarmayı hedefliyor

dominos-rusyayi-turkiyeden-yonetecek

Üç yıl içerisinde dünyada 250 milyar dolar olması tahmin edilen kolay ulaşılabilir gıda sektöründe, yükselişini hızla sürdüren Domino’s Pizza’nın parlayan yıldızı “Türkiye” oldu. Domino’s Pizza; yıl değerlendirmesini, 2013 beklentilerini, Türkiye’nin hızlı büyümesini ve dünyadaki kolay ulaşılabilir gıda pazarını Domino’s Pizza Dünya Ceo’su Mr. J. Patrick Doyle ve Domino's Pizza Türkiye Genel Müdürü Sn. Aslan Saranga’nın katıldığı basın toplantısında açıkladı.

Domino’s Pizza Dünya Ceo’su Mr. J. Patrick Doyle: “Domino’s Pizza olarak dünyadaki 10 bininci şubemizi açmanın gurunu yaşamaktayız. Domino’s Pizza Türkiye, genç ve dinamik nüfusu ile her geçen yıl hedeflerinin ötesinde ilerleme kaydettiği için 10 bininci şubemizi İstanbul’da açma kararı aldık. Dünyada son 5 yıl içerisinde 2 milyarın üzerinde pizza satışı gerçekleştiren Domino’s Pizza olarak, 2012 yılının ilk yarısında 3,4 milyar dolar ciro elde ettik. Hedefimiz; her yıl ortalama 350–450 yeni şube daha açarak, 12 bin şube sayısına 5 yıl içerisinde ulaşmak” dedi.

Yılsonuna kadar 300 milyon TL ciroya ulaşacak
Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga yaptığı konuşmada; “2012 yılının ilk 3 çeyreğinde 211 milyon TL ciro elde ettik ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile yılsonuna kadar 300 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte Rusya’nın sorumluluğunu da üstlenmekten mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz; Rusya pazarını 2’nci Türkiye yapmak ve şu anda 13 olan şube sayısını 2017’de 100 şubeye çıkarmak”dedi

52 yıllık formül ile en lezzetli ve en taze pizzaları sofralarla buluşturabilmek için sürekli AR-Ge çalışmaları ve inovasyon yaparak kendilerini geliştirdiklerini belirten Domino’s Pizza Dünya Ceo’su Mr. J. Patrick Doyle, Türkiye’deki yatırımları ve gelecek dönem planları ile ilgili şunları dile getirdi: “Türkiye; gelişen ekonomisi, genç nüfusu ve dinamik yapısıyla başarı ivmesini her geçen gün hızla yukarıya taşıyor. Bu doğrultuda yenilikleri takip eden ve benimseyen Türkiye, birçok ülkeden çok daha hızlı bir şekilde büyüyor. Bu nedenle Türkiye’nin bu alandaki başarılarını takip ediyor,  yatırımlarımızda Türkiye’ye öncelik veriyoruz. Türkiye’ye olan inancımız ve güvenimiz doğrultusunda 10 bininci şubemizin açılışını da İstanbul’da gerçekleştirmiş bulunuyoruz” dedi.

Doyle, “Domino’s Pizza olarak yıllık ortalama 100 milyon sadık müşterimiz bulunuyor. Yılda 400 milyondan fazla pizza satışı gerçekleştiriyoruz.  Hedefimiz; her yıl satışlarımızı haftalık olarak Amerika’da ortalama yüzde 1–3, Amerika dışında ise yüzde 3–5 oranında artırabilmek. 2007 yılından itibaren 1 milyon tonun üzerinde taze üretilmiş özel Domino’s hamuru, 579 bin tonun üzerinde mozarella, 361 bin tonun üzerinde pizza sosu ve 190 bin tonun üzerinde et tükettik. 2011 yılında ise 500 milyon kişiyi pizzayla buluşturduk ve 6 milyar doların üzerinde ciro elde ettik. Sadece Amerika’da pizza sektörünün büyüklüğünün 30 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor” dedi.

10 gün boyunca orta boy pizza bedava 
Yılsonuna kadar 300 şube ile 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirten Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga yaptığı konuşmada: “Domino’s Pizza’nın 10 bininci şube açılışının Türkiye’de gerçekleştirilmesinin mutluğunu yaşamaktayız. Heyecanımızı tüm Domino’s tutkunları ile birlikte kutlamak için de önümüzdeki haftadan itibaren 10 gün boyunca her gün www.Domino’s.com.tr‘den sipariş veren bin kişiye istediği bir orta boy pizzayı bedava sunacağız. Böylelikle 10 günde şube sayımız kadar pizzayı Domino’s tutkunları ile buluşturmuş olacağız” dedi.

32 milyon TL’lik yatırım
Saranga, sözlerini şöyle sürdürdü: “1996 yılından itibaren 78 milyon adet pizza ile 979 milyon TL’nin üzerinde satış gerçekleştirdik. Türkiye’de hizmet vermeye başladığımız yıldan itibaren 587 milyon TL’nin üzerinde iş hacmi yarattık. Domino’s Pizza olarak 2012 yılsonuna kadar 23 milyon 470 bin 54 adet pizza satmayı hedefliyoruz. Pizza tutkunlarını her zaman en iyisi ile buluşturabilmek için yatırımlarımıza da ara vermeden devam ediyoruz. Bu anlamda 2012 yılında devrim niteliğinde gerçekleştirdiğimiz yenilik ile sosumuzu geliştirdik. Yenilenen sosumuz ile satışlarımızda yüzde 15’lik artış yaşadık. 2012 yılsonuna kadar 32 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bundan sonra da dünya ile eş zamanlı olarak yenilediğimiz şubelerimizde pizza yapım sürecini sergileyen pizza tiyatrosu yeni restoran konseptiyle pizza yapımının sanatını gözler önüne seriyor olacağız.”

Hedeflerini Türkiye ile sınırlandırmadıklarını, çevre ülkelerde bulunan Domino’s Pizza’ların yönetiminde de yer almak istediklerini aktaran Saranga, “2013 yılı hedefimiz; 100 yeni şube açarak, 45 milyon TL’lik yatırım ile ciromuzda yüzde 50 artış sağlamak ve 6 bin 695 çalışan sayısına ulaşabilmek.  2017 yılına kadar ise 600’ü aşkın şube ve 1 milyar TL ciro ile hem Avrupa’nın hem de Ortadoğu’nun en büyük evlere servis zinciri olmak istiyoruz” dedi. 

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri