Pepsi’ye Türk yönetici

13 Haziran 2013 Perşembe

Coca Cola'nın başında bulunan Muhtar Kent'ten sonra, Pepsi de bir Türk yönetici transfer etti. Tarkan Gürkan, Pepsi'nin satın alma ve şirket büyütme biriminin başına geçti

pepsiye-turk-yonetici

ABD'ye 1992 yılında yüksek lisans yapmak ve vizyonunu geliştirmek için beş parasız gelen Gürkan, Coca Cola Ceo'su Muhtar Kent'ten sonra dünyanın en büyük ikinci içecek firmasının satın alma ve şirket büyütme biriminin başına geldi. 45 yaşındaki genç yönetici Gürkan, ABD'ye gidişinden Pepsico'daki yükselişine kadar yaşadığıklarını şöyle anlattı: “Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olup yüksek lisans için 1992'de ABD'ye geldim. Buraya geldiğimde beş param yoktu. Okulun mutfağında işe başladım. Mutfaktan sonra okulda posta ofisi ve bilgisayar ofisinde çalıştım.

Okulu bitirince Pepsico'da işe başladım. Para kazanınca ilk iş borçlarımı ödemek oldu. Pepsi'deki görevim, şirket evlilikleri ve iş geliştirme birimiydi. Burada üç yıl çalıştıktan sonra başka şirkete geçtim. Sonra başka şirket, bankacılık derken 13 yıl sonra Pepsi beni yeniden çağırdı. Ve tekrar ilk işyerimde satın alma şirket büyütme birimin başına geçtim.”

İşin sonunda CEO olmak var
Pepsi'nin satın alma ve şirket büyütme biriminin başında bulunan Tarkan Gürkan, ileride dünya devinin bir numarası olarak görülüyor. Diğer bir içecek devi Coca Cola'nın CEO'su da bir Türk olan Muhtar Kent.

Kaynak: TakvimGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri