Starbucks ilk mobil mağazasını açıyor

11 Ekim 2012 Perşembe

İlk hizmet Colorado’nun bölge insanlarınca sık kullanılan işlek bir caddesinde

starbucks-ilk-mobil-magazasini-aciyor

Starbucks bugüne kadar ürünlerini kendi mağazalarında satmaktan, satış için başka mağazalarla anlaşma yapmaya kadar (7eleven örneğin) çeşitli şekillerde pazarı elinde tutmaya çalıştı. Şimdi ise sıra kahveyi müşteriye ulaştırmanın yeni yollarını düşünmeye geldi.

Markanın bu “yeni yol” için bulduğu fikir seyir halinde minik bir dükkân. Starbucks’ın yeterince müptelası olduğunu düşünürsek satış için yeni yollara başvurmasına pek de lüzum yok belki ancak fikir de gayet makul.

Mobil dükkânın ilki Colorado’nun bölge insanlarınca sık sık kullanılan işlek bir caddesine konuşlanacak. Dükkânın içinde olabildiğince “bildiğimiz Starbucks” atmosferi sağlanmaya çalışılmış; dışı ise insanlarda “bölgenin bir parçası” hissi yaratacak türden tasarlanmış.

Kaynak: Media CatGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri