Dünyayı değiştiren 50 şirketten biri

23 Eylül 2016 Cuma

Türkiye dahil olmak üzere dünya genelinde 50'den fazla ülkede faaliyet gösteren, Compass Group PLC, Fortune Dergisi tarafından yayımlanan “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket/2016” listesinde 33. sırada yer aldı

dunyayi-degistiren-50-sirketten-biri

Fortune dergisi tarafından her yıl yapılan “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket” listesi; iş stratejilerinin ve operasyonlarını bir parçası olarak belli başlı sosyal sorunları ele almada önemli ilerlemeler kat eden şirketleri ortaya koyuyor.

 

Bu yıl Dünyayı Değiştiren 50 şirket listesinin tepesinde ilaç sektöründen GlaxoSmithKline yer alıyor. Dünyanın en büyük yiyecek, içecek, servis ve organizasyon kuruluşu Compass Group PLC ise Linkedin, PepsiCo, Gap, Starbucks, IBM gibi markalari geride bırakarak, 33. sırada yer aldı. Compass Group; halk sağlığı ve beslenme konularında, kişisel sağlık, tarım, hayvanların beslenmesi ve çevre unsurlarını dikkate alarak gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekiyor.

 

Sofra / Compass Group Türkiye çalışmalarıyla fark yaratıyor

Dünyanın lider yemek ve destek hizmetler sağlayıcısı Compass Group PLC’nin bir parçası olan Sofra / Compass Group Türkiye, Türkiye çapında 81 ilde, 3000 farklı lokasyonda hizmet sunuyor. 1987’de kurulan Sofra Grup, 1992 yılında dünyanın lider yiyecek ve destek hizmetleri firması olan Compass Group PLC ile \%50 ortaklık gerçekleştirdi. 2011 yılında ise Compass, kalan hisseleri de devralarak Sofra Grup’un \%100 sahibi oldu. Bugün Compass Group içinde, 50 ülke arasında ilk 10’da yer alan Sofra Grup operasyonel anlamda ise 8. sırada yer alıyor.
 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri