Kliksa’nın Pazarlama Direktörlüğü’ne yeni isim

05 Şubat 2015 Perşembe

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa’nın Pazarlama Direktörlüğü görevine Özberk Ölçer getirildi

kliksanin-pazarlama-direktorlugune-yeni-isim

Performans pazarlaması, web analitiği, dönüşüm optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve arama motoru pazarlamacılığı (SEM) alanlarında uzmanlığı bulunan Ölçer, Kliksa’nın dijital ve offline pazarlama, CRM ve iş zekâsı departmanlarının yönetiminden sorumlu olacak.

Profesyonel kariyerine 2003 yılında Siberlig’de Turnuva Koordinatörü olarak başlayan Ölçer, 4’ü büyük ve ulusal olmak üzere 10’un üzerinde profesyonel oyun turnuvasının organizasyonunu ve başhakemliğini yaptı. Kariyerine devam ederken, 2004-2014 yılları arasında World Cyber Games’de turnuva hakemi olarak da görev aldı. Siberlig’in ardından Quinta Travel’da E-ticaret Müdürü olarak çalışan Ölçer, büyük otel zincirlerinin e-ticaret dönüşümlerinin başlatılmasına ve Expedia gibi önemli seyahat sitelerine entegrasyonların yapılmasına dair projeleri yürüttü.

Ayrıca 2008’de SEM AŞ’ye Yazılım Mühendisi olarak transfer olan Ölçer, burada sırasıyla Web Analitik Direktörlüğü ve Performans Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlenerek, Türkiye’nin kendi alanlarında en büyük şirketlerine dijital pazarlama ve e-ticaret konularında danışmanlık verdi. Galatasaray Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Google Akademi’de “Analytics ve Dijital Pazarlama” eğitimleri veren Ölçer’in, performans pazarlaması, web analitiği, dönüşüm optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve arama motoru pazarlamacılığı (SEM) alanlarında uzmanlığı bulunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri