Morhipo.com Avrupa’nın en hızlı büyüyeni oldu

29 Temmuz 2015 Çarşamba

2015 Europe500 raporuna göre Morhipo.com Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi oldu. Özellikle Türkiye ve Doğu Avrupa’daki e-ticaret sitelerinin hızlı ve verimli büyümesine dikkat çeken Europe500 raporu, bu bölgelerdeki e-ticaret sitelerinin yakından izlenmesi gerektiğinin altını çiziyor

morhipocom-avrupanin-en-hizli-buyuyeni-oldu

Morhipo.com, yüksek büyüme hızıyla Avrupa genelinde rakiplerini geride bırakarak en hızlı büyüyen e-ticaret siteleri listesinde birinci sıraya yerleşti. Dünyanın önde gelen e-ticaret portallerinden “Internet Retailer”ın 2015 Europe500 araştırmasında Morhipo.com yüzde 116,7’lik büyümesi ile ilk sırada yer alıyor. En hızlı büyüyenler listesinin ilk beş sıralamasında Türkiye’den iki, Rusya, Danimarka ve İngiltere’den birer e-ticaret sitesi bulunuyor.

Morhipo.com kurulduğu 2011’den bugüne geçen 4 yılda cirosunu tam 14 kat artırdı. 2015 yılında imza attığı “Kapıda Ödeme”ve “Tıkla-Gel” gibi yenilikçi ve öncü adımları sayesinde Morhipo.com 2015’te de yüzde 70 oranında büyümeyi planlıyor.

Doğu Avrupa ve Türkiye dikkat çekiyor
Europe500 raporunda Avrupa e-ticaret pazarı, büyüklük açısından Çin’den sonra ikinci sırada yer alıyor. Rapora göre e-ticaret sektörü 2014’te yüzde 16 büyürken, rapordaki 500 e-ticaret sitesinin toplam satış hacminin ise 141,5 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor.

İngiltere, Almanya ve Fransa’dan köklü e-ticaret sitelerinin de bulunduğu araştırmada Doğu Avrupa ve Türkiye’deki e-ticaret sitelerinin tüm Avrupa’ya kıyasla benzerlerinden daha başarılı olduğu dikkat çekiyor.

Raporda gelişmiş global perakendecilerin özellikle Türkiye ve Rusya başta olmak üzere, Akdeniz ve Doğu Avrupa pazarına dikkat etmesi tavsiye ediliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri