ECE Türkiye, yeni yatırımlarını açıkladı

05 Mart 2013 Salı

ECE Türkiye, bugün düzenlediği Uluslararası Perakende Kiralama Günü etkinliğinde yeni yatırımla-rını açıkladı. ECE ve Akasya Grupları, 200 milyon euro yatırımla projelendirilen Akasya Park Ümra-niye Alışveriş Merkezi’ni 2015 yılında açmayı planlıyor. Öte yandan, ANKAmall Alışveriş Merkezi de 50 milyon euro yatırımla yenilenecek

ece-turkiye-yeni-yatirimlarini-acikladi

ECE ve Akasya Grupları, 2015 yılında açılması planlanan Akasya Park Ümraniye Alışveriş Merkezi pro-jesini gerçekleştirme kararı aldı. İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yer alan projenin inşaatına 2013 yılı içinde başlanması planlanıyor. Konut ve ofis bloklarının da dahil olduğu projenin yatırım hacmi, yaklaşık 200 milyon euro.

Yeni inşa edilecek olan alışveriş merkezi ve buna komşu bulunan CarrefourSA Ümraniye Alışveriş Merkezi’nin birlikte oluşturdukları 100 bin metrekare kiralanabilir alan, yaklaşık 240 mağaza ve 3 bin araçlık otopark kapasitesi ile hayata geçirilecek. Bu projenin İstanbul’un ana arterlerinden olan TEM ve E-5 karayollarına bağlantısı sayesinde, çekim alanında yaşayan yaklaşık üç milyon kişi, alışveriş merkezine kolaylıkla ulaşabilecek.

ECE Grubu, alışveriş merkezinin konsept planlamasını, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlendi. ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann, “Proje ortağımız Akasya Grubu ile birlikte İstanbul’da ‘Akasya Park Ümraniye Alışveriş Merkezi’ni hayata geçirmekten ve ECE Grubu olarak geli-şen Türkiye pazarında büyümemizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. ECE Grubu’nun kiracıları ile yıllardır süregelen başarılı işbirliği sayesinde, perakende grupları Ümraniye’deki bu yeni alışveriş merkezine şimdiden büyük ilgi gösteriyorlar” dedi. 

ANKAmall 50 milyon euro yatırımla yenileniyor
ECE Türkiye ve proje ortakları Yeni Gimat AŞ ve Migros, ANKAmall Alışveriş Merkezi’ni, artan rekabete karşı konumlandırmak ve varolan çekim gücünü artırmak amacıyla kapsamlı olarak yenileme kararı aldı. Proje kapsamında, 1999 yılında Ankara’da açılan ANKAmall’ün kiralanabilir alanı, 120 bin metrekareye ulaşacak ve yeme-içme alanı, bir teras ve dokuz yeni restoran eklenerek güçlendirilecek. 50 milyon euro yatırım hacmine sahip bu yenileme projesinin 2013 yazında başlayıp 2015’te tamamlanması planlanıyor.

ANKAmall Alışveriş Merkezi, 320 mağaza, kafe ve restorandan oluşuyor. 10 salonlu sineması, ANKAmall’de alışverişi eğlence unsurlarıyla tamamlıyor. İstanbul ve Konya Yolları kavşağında yer alan konumu ve Akköprü metro istasyonuna doğrudan bağlantısı sayesinde, ziyaretçiler ANKAmall’e kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Alışveriş merkezinin çekim alanında yaklaşık dört milyon kişi yaşıyor. 6 bin araçlık otopark kapasitesine sahip ANKAmall, 2003 yılından bu yana ECE Türkiye tarafından yönetiliyor.   


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri