Electroworld Türkiye el değiştiriyor

05 Eylül 2013 Perşembe

İngiliz perakendecilik şirketi Dixons Retail elektronik alanında faaliyet gösteren Electroworld mağazalarının Türkiye faaliyetlerini 6 milyon lira bedelle Bimeks'e sattı

electroworld-turkiye-el-degistiriyor

Electroworld Türkiye'nin Nisan 2013'te sona eren mali yılda faaliyet zararının 9 milyon sterlin ve satışlarının ise 170,7 milyon sterlin olduğu belirtildi. Electroworld'ün Türkiye'de 18 franchise mağazası dâhil olmak üzere 32 mağazası bulunuyor. Yapılan açıklamada satışın bu yılın sonuna kadar tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

Bimeks'in hisseleri arttı
Bimeks hisseleri, şirketin Electroworld mağazalarının Türkiye faaliyetlerini satın alacağı haberi sonrası yüzde 11 üzeri artışla tavan fiyatı gördü.

Bimeks hisseleri yüzde 11.11 primle tavan fiyat olan 2 lirayı görmesinin ardından saat 09.46'da yüzde 8.89 primle 1.96 liradan işlem görüyor.

Bedel 6 milyon lira
Bimeks, borsaya yaptığı açıklamada, Electroworld'un sermayesinin yüzde 100'ünü temsil eden payların tamamını 6 milyon lira bedel ile satın aldığını açıkladı.

Açıklamada, "14 büyük mağaza ve 18 franchise mağaza ise 22 ilde faaliyet gösteren Electroworld İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin satın alınması ile şirketimizin mevcut satış alanı 85 bin metrekareye, mağaza sayısı 114'e, faaliyet gösteren şehir sayısı ise 49'a yükselecektir" denildi.

Kaynak: Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri