Forum Kayseri, “Breeam” sertifikası ile ödüllendirildi

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Forum Kayseri, İngiltere’de 1990 yılında oluşturulmuş dünyadaki ilk yeşil bina sertifikasyonu olan Breeam’den “çok iyi derece” elde etti. Forum Kayseri, Kayseri'nin ilk yeşil alışveriş merkezi olup, şehirdeki sertifikalanmış ilk yeşil bina özelliğine sahip

forum-kayseri-breeam-sertifikasi-ile-odullendirildi

Forum Kayseri, çevre dostu bina sertifika sistemi olan Breeam sertifikası (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) ile ödüllendirildi. Avrupa standartlarında karbon salınımını esas alan, enerji tüketimini en aza indirecek, ozon dostu elektro-mekanik sistem seçimleri ile ziyaretçilerine ve kiracılarına yarar sağlayacak bir altyapıda hazırlanan Kayseri, şehrin mimari kimliğini yansıtan özellikler taşıyor.

Kayseri’deki bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması anlayışına paralel olarak Forum Kayseri’de de özel bisiklet park alanları düzenlendi. Sulama sisteminden en verimli şekilde faydalanmak ve su tüketimini azaltmak amacıyla sisteme nem ve yağmur sensörleri eklendi. Bu arada inşaat sürecinde de saha organizasyonunu çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde hazırlayarak, sahada oluşan atıkların atık yönetim planına uygun biçimde saha dışına alınması ve değerlendirilmesi sağlandı.  

Avrupa standartlarında karbon salınımını esas alan, enerji tüketimini en aza indirecek, ozon dostu elektro-mekanik sistem seçimleri ile Forum Kayseri’de uzun vadede kiracılarına da yarar sağlayacak bir altyapı oluşturuldu. Forum Kayseri, sürdürülebilir çevre dostu projelerine bundan sonra da devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri