Galip Aykaç: “Müşterimizin içi rahat olsun”

11 Ekim 2017 Çarşamba

Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GPD) düzenlediği 4’üncü Gelişim Kongresi’ne sektör dinamiklerinde yer alan önemli temsilciler katıldı. Bunlardan bir tanesi de GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç oldu. Aykaç bizim için hem kongreyi değerlendirdi hem de gündemdeki sorulara yanıt verdi

galip-aykac-musterimizin-ici-rahat-olsun

Perakende.org özel: Onur Kaya


BİM İcra Kurulu Üyesi ve GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Galip Aykaç, 4’üncü Gelişim Kongresi’nde sorularımızı yanıtladı. Kongreyi değerlendiren ve yeniliklere devam edileceğinden bahseden Aykaç, son dönemde özellikle televizyon reklamıyla gündeme gelmelerine yönelik sorumuzu da yanıtladı ve müşterilerine mesaj verdi: “Çektiğimiz reklamlarımızla mevcut müşterilerimize bu benim marketim dedirtebilmek istiyoruz. Onların gururlanmasını ve alt yapımızı görerek bizim burada olduğumuzu fark etmelerini istiyoruz.”

 

GPD’nin kongresinde bu seneki yenilikten, yani Gelişim Market’ten bahseden Galip Aykaç, Üçge’nin gerçekleştirdiği yenilikçi rafların yer aldığı kısmın seneye daha da büyüyeceğini ve ülkemizdeki küçük tedarikçileri ağırlayarak ülkenin dinamiklerini de hareketlendireceklerini belirtti. Aykaç ayrıca şöyle konuştu: “Biliyorsunuz derneğimiz 5 yılını doldurdu ve Gelişim Kongresinin de 4’üncüsünü yapıyoruz. Bu işin oluşumunda yer alan fikir babalarından bir tanesi de benim. Fikirlerimizi arkadaşlarımız destekledi ve durum bu hale geldi. Her yıl bir önceki yılın üzerine koyarak ilerliyoruz. İlkinden itibaren gerek katılımcı gerek yenilikler açısından gelişerek ilerliyoruz. Bu sene de doyurucu geçti. Katılımcılara sunulan içerikler çok önemliydi. Yapısal sorunları olan görüşler ortaya kondu, devlet kanadından katılımcılarımız oradan bilgiler aktardı. O açıdan dolayı oldukça verimli bir kongreydi. Ayrıca Gelişim Marketi adı altında yeni bir konsepte ev sahipliği yaptık bu sene. Market bölümünde zaten kongrenin amacı olan tedarikçilerle perakendecileri bir araya getirme misyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Onları birbirleriyle tanıştırarak birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlamak ve varsa sorunlarını dinleyip çözüm bulmak istiyoruz. Bunların hepsini de başardık bence. Ayrıca bu bölümde yine Anadolu’dan gelen ve zincir marketlerde yer almak isteyen küçük tedarikçileri de ağırladık. Bu alan sanırım gelecek sene daha da büyüyecek. Böylece kendi ülkemizdeki bazı dinamikleri de hareket geçirmek istiyoruz. Bunu da başarırız umarım.”

 

“Kazandığımızın bir kısmını reklama verdik diyelim”

Reklam kampanyalarındaki süreci sorduğumuz Galip Aykaç, aklımızda olan ve müşterinin de aklında olabilecek “Acaba bu giderler fiyatlara yansır mı?” sorusunun cevabını da çok açık verdi: “Bir strateji değişimi değil bizim girdiğimiz reklam süreci. Reklamlar tabi ki bir hatırlatmadır, bir iletişimdir, müşterinizle bir bağ kurmaktır. Reklamlarla biz yaptığımız işin alt yapısının ne kadar enteresan olduğunu ve ne kadar da sağlıklı yürüdüğünü anlatmak istiyoruz aslında. Niye diyecek olursak da; Türkiye’de ucuz ürün kalitesizdir algısı var ve biz bu algının yanlış olduğunu anlatmak istedik. Hedeflerimizden biri buydu zaten. Bunda başarılı olduk. Diğer hedefimizse çektiğimiz reklamlarımızla mevcut müşterilerimize bu benim marketim dedirtebilmek istiyoruz. Onların gururlanmasını ve alt yapımızı görerek bizim burada olduğumuzu fark etmelerini istiyoruz. Ayrıca reklam denilince masraflar hemen gündeme geliyor. Bizim açımızdan kesinlikle çok masraflı olan bir süreç değil bu konu. İşler her geçen gün büyüyor ve reklama ayrılan paylar da çok küçük kalıyor. O yüzden fiyatlara yansıyacak bir gider olmadı bizim için. BİM zaten fiyatlara zam yapan bir şirket değil, her geçen gün daha fazla nasıl ucuza satarızı düşünen bir şirket. Biz kazandığımızın bir kısmını reklama verdik diyelim kısaca. Müşterimizin içi rahat olsun.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri