Genpa iflas erteletme talebinde bulundu

20 Ocak 2014 Pazartesi

İş yaşamına 1960 yılında toptan ve perakende gıda maddesi ticareti ile başlayan Antalyalı Güngör Gencer'in üç çocuğu, Gencerler Pazarlama Şirketi'ni kurarak 1988 yılında dayanıklı tüketim malları ve beyaz eşya mağazası açtı

genpa-iflas-erteletme-talebinde-bulundu

Bugün halen faaliyette olan o mağazadan sonra Gencer kardeşler, Antalya merkezde bir yıl içinde üç süpermarket birden açtı. İlk mağazaya büyük ağabey Gazanfer Gencer'in oğlu Gökhan'ın, ikincisine ise kız kardeşi Gülsün Erdek'in oğlu Görkem'in isimleri verildi.

Ancak zincir mağazalar konseptine doğru gitmekte olduklarını fark eden kardeşler, Gencerler Pazarlama Şirketi'nin kısaltması olan Genpa adı ile yollarına devam etti. Şirket, kısa bir süre içinde Mersin Bozyazı'dan başlayarak Isparta ve Burdur'u da içine alan 800 kilometrelik sahil bandında 100 markete ulaştı.

Medical Park Antalya Spor Kulübü’nün başkanlığını da yapan Gültekin Gencer ve kardeşi Gazanfer Gencer’e ait olan Genpa Marketler zinciri 2012 yılından itibaren zor günler geçirmeye başlamış. Finansal sıkıntıya giren zincir, son olarak da hukuka sığınmakta çare bulmuş. Güçlü bir yerel marka haline gelen Genpa Market’in sahipleri bu zorlu süreçten hasarsız çıkabilmek için iflasın ertelenmesi talebiyle Antalya mahkemelerine başvurmuş. Bu başvuruya olumlu yanıt alan Genpa’nın iflas erteleme aldırdığı konuşuluyor.

Kaynak: Para DergisiGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri