Henkel Innovation Challenge başlıyor

14 Ekim 2014 Salı

8’inci “Henkel Innovation Challenge” için kayıt dönemi başladı. Henkel, “Creat. Learn. Grow.”(Yarat. Öğren. Geliş.) sloganıyla, tüm dünyadaki öğrencileri, sürdürülebilir ürünlere ve teknolojilere yönelik vizyoner fikirlerini ortaya koymaya davet ediyor

henkel-innovation-challenge-basliyor

28 ülkeden, farklı disiplinlerde eğitim gören öğrenciler, 10 Aralık gününe kadar yaratıcı fikirleriyle www.henkelchallenge.com sitesine kaydolma ve iş geliştirme yöneticisi rolü üstelenebilme şansına sahip olacak. Uluslararası yarışmaya katılabilmek için öğrencilerin iki kişilik takımlar oluşturarak, Yapıştırıcı Teknolojileri, Beauty Care ya da Çamaşır ve Ev Bakım iş birimlerinden biri için bir konsept yaratmaları gerekiyor. Öğrencilerin görevi, 2050 yılına yönelik piyasa eğilimlerini ve piyasadaki zorlukları tanımlamak ve Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisi ile uyumlu fikirler geliştirmek olacak. Takımlar, Henkel yöneticilerinden oluşan jüriyi ikna etmeye çalışacak ve en iyi olan takımlar, Viyana’da 2015 baharında gerçekleşecek olan uluslararası finalde yarışmaya hak kazanacak. Birinciliği kazanan takım tüm dünyada kullanabileceği 10 bin euro değerinde bir seyahat bileti ile ödüllendirilecek. İkinci ve üçüncü takımlar da çeşitli seyahat çekleri kazanacak. Her üç takım da Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted ile tanışma ve kendisine yenilikçi konseptlerini sunma fırsatına sahip olacak.

Mentör programı ve iş fırsatları
Katılımcılara, tüm yarışma boyunca kapsamlı bir destek sunulacak. Henkel Kurumsal İşveren Markası Müdürü Jens Plinke, “Bütün yarı finalistlere deneyimli bir Henkel yöneticisi, kendilerine yardımcı olmak ve tavsiyelerde bulunmak için mentör olarak atanacaktır. Bu yarışma, öğrencilere eşsiz bir deneyim kazanma, şirketle önceden kişisel ilişkiler kurabilme ve iş fırsatlarını öğrenebilme fırsatını verecektir” diye konuştu. Kişisel mentör atanmasına ek olarak her takım, kayıt oldukları andan itibaren, geniş kapsamlı e-eğitim olanaklarına ve internet tabanlı seminerlere de erişim sağlayabilecek.

Bu yılki yarışmada ilk kez, iki gün boyunca işe alım etkinliği yapılacak. Burada, Henkel yöneticileri, katılımcılara konseptlerini geliştirebilmeleri için destek verecekler. Ayrıca, stajyerlik ve iş olanakları için görüşmeler yapılacak. Plinke “Şirkete dair aydınlatıcı bilgiler ve doğrudan stajyerlik tekliflerinden oluşan bu yaklaşıma öğrencilerin çok olumlu yanıt vereceğini düşünüyoruz. Henkel Innovation Challenge, dünya genelinde geçerli olan İşveren Markası stratejimizin önemli bir parçası olup, Henkel için de yeniliklere açık, özenli ve girişimci bir ruha sahip öğrencilerle mesleki kariyerlerinin başında tanışabilmek ve onları motive edebilmek açısından büyük bir şans olacaktırˮ dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri