P&G, ‘Liderler İçin En İyi Şirket’ seçildi

22 Ocak 2013 Salı

Chief Executive Dergisi’nin Ocak/Şubat 2013 sayısında yayınlanan “Liderler için En İyi 40 Şirket” listesine P&G, birinci sıradan girdi. Son 8 yıl içinde listede 3 kez birinciliğe yükselen P&G’de liderler farklı kategorilerde, farklı projelerde ve farklı coğrafyalarda çalışarak deneyimlerini çeşitlendiriyor. P&G’deki genel müdürler kariyerleri boyunca farklı ülkelerde ve farklı kategorilerde çalışma imkanı buluyor

pg-liderler-icin-en-iyi-sirket-secildi

ABD menşeli Chief Executive Dergisi, P&G’yi “Liderler İçin En İyi Şirket” seçti. Sıralama, satış ve yönetim verimliliği alanında faaliyet gösteren Chally Group Worldwide ile birlikte yapılan ve dünya genelinde bin şirketi kapsayan bir araştırmaya dayanıyor.

Chief Executive Dergisi en iyi şirketin seçiminde çeşitli kriterleri esas alıyor: Formal bir gelişim programının varlığı, şirket CEO’sunun bu programa ayırdığı toplam süre, şirket içinden seçilen liderlerin oranı, işe alım programının ve yetenek ölçüsünün sağlamlığı ve şirketin piyasa değerinin uzun vadeli büyüme oranı.

P&G Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bob McDonald, P&G’nin iyi lider yetiştirme konusunda uzun yıllardır itibarını koruduğuna dikkat çekti ve şöyle devam etti: “P&G’nin uzun ömürlü olması, sadece üst düzeylerde değil her kademede liderlik gelişimine gösterdiği yakın ilgiyle alakalıdır.”

Chief Executive Dergisi haberinde, P&G’nin dünya çapında her yıl yarım milyondan fazla adayın başvurusunu inceleyerek geleceğin liderlerinin işe aldığından bahsetti ve şöyle devam etti: “Yeni liderler, ilk günden itibaren anlamlı işler ve büyük sorumluluklar verilerek sınanıyor. P&G yöneticileri şirketin gelecek nesil liderlerini seçmek ve yetiştirmek konusunda hayati rol oynuyor. Bu iş en üst noktadan başlıyor. Şirketin CEO’ları, başkan yardımcıları, başkanları ve çeşitli görevlerdeki yöneticileri, üniversite kampuslerinden seçtikleri adaylara yönetici eğitim programlarını uyguluyorlar. P&G, organizasyon yapısını mevcut çalışanlarının eğitim ve gelişimlerine yardımcı olacak şekilde yapılandırmıştır. Liderler farklı kategorilerde, farklı projelerde ve farklı coğrafyalarda çalışarak deneyimlerini çeşitlendirirler. P&G’deki genel müdürler kariyerleri boyunca birçok farklı ülkede ve farklı kategorilerde çalışma imkanı bulurlar.”

P&G’nin 2012’de Kazandığı Liderlik ve İK Unvanları 
Liderlik gelişimi açısından üst düzey bir şirket olarak yaygın bir itibara sahip olan P&G geçen yıl aşağıdaki listelerde yer aldı:
• Fortune Dergisi’nin “Liderler için Dünyanın En İyi Şirketleri” listesinde 3’üncü sırada
• Hay Group’un “Liderlik için Dünyanın En İyi 20 Şirketi” listesinde 2’nci sırada
• DiversityInc’in “Çeşitlilik Açısından İlk 50 Şirket” listesinde 5’inci sırada
• “İşe Alma ve Çalışanların Sürekliliği Açısından En İyi 10 şirket” listesinde 2’nci sırada
• Universum’ın “Dünyanın En Çekici İşverenleri” listesinde işletme öğrencileri arasında 2’nci sırada, mühendisler arasında ise 10’uncu sırada


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri