‘Fayda’lı bakliyat bu hafta raflarda

27 Ocak 2014 Pazartesi

Son zamanlarda artan bakliyat fiyatlarıyla ilgili olarak bir düzenlemeye gitmek isteyen Fayda AŞ, Toprak Mahsulleri Ofisi ile bir anlaşma yaparak tüketiciyi daha ucuz bakliyatla buluşturacak. Fayda AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Fidan, ucuz bakliyatın Fayda AŞ üyelerinde ve PERDER üyesi marketlerde satışa sunulacağını açıkladı

faydali-bakliyat-bu-hafta-raflarda

Onur KAYA

Üreticiden aldığı ürünü direkt tüketiciye sunmayı amaçlayan Fayda AŞ, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile anlaşarak bakliyatı tüketicisine daha ucuza sunacak. Ucuz bakliyatın sadece Fayda AŞ üyeleri ile PERDER üye marketlerinde satışa sunulacağını söyleyen Fayda AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Fidan, “Aslında her tüketiciye hizmet ederek, amacımıza uygun hareket etmiş oluyoruz” dedi.

Konu ile ilgili olarak yaklaşık olarak bin küsür marketi ucuz bakliyatla buluşturduklarını açıklayan Fidan, “Biz TMO ile Fayda AŞ olarak üyelerimize ve PERDER üyelerine ucuz ürün satmak için bir anlaşma yaptık. Anlaşma gereği olarak şuan bin küsür markete biz mal sattık ve bu hafta içinde de dağıtıma başlayacağız. Şöyle örnek vereyim, şuandaki normal fiyatı 4 TL olan Osmancık pirincin bizdeki fiyatı 2.90 TL olacak. Bu fiyattan satış üye ve marketlerimize gerçekleştirilecek. 2’şer kiloluk paketlerde satacağız ve bütün tüketicinin faydalanacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Bu anlaşmanın tüketiciye destek olacağına inandığını söyleyen Fidan, “Direkt üreticiden aldığı ürünü direkt tüketiciye ulaştırmayı amaçlayan Fayda AŞ, bu çalışmayla aslında amacına da uygun hareket etmiş olacak. Ayrıca bu anlaşmayla biz Fayda AŞ olarak, para kazanmayı değil üyelerimize ve tüketicimize faydalı olmayı gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

İlk ayda yüzde 300’lük artış
Bu çalışmanın üye sayılarına ve PERDER üyelerinin birbirine kenetlenmesine de yaradığına dikkat çeken Fidan şöyle konuştu, “Yaptığımız çalışma TMO, un, kağıt, deterjan grubunda etkili olurken, satış rakamlarına da yansıdı. İlk ayda yüzde 300’lük bir artış yaşadık.”

2011-2012 yılında emeklediklerini söyleyen Fidan, 2013 yılında yürüdüklerini ve 2014 yılında üreticiyle, tüketiciyle, kendi üyeleri ile birlikte koşacaklarını dile getirdi. Kalite konusuna da değinen Fidan, “ Kaliteden kesinlikle ödün vermiyoruz, ucuz ürün diye kalitesiz üründür algısı kesinlikle yanlış. Bizim için önce kalite sonra fiyat gelir” diye belirtti.

Saff ve Neffis grubunu sattıklarını ve diğer ürün gruplarına da ulaşacaklarını söyleyen Fidan, 160 kalem ürüne sahip olduklarını belirtti. Gıda ürünlerinde çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Fidan, yaş meyve grubuna da gireceklerini ve bu konu ile ilgili olarak da muz grubu ile görüşmeler yaptığını söyledi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri