GPD Yönetimi'nden Büyük Kongre öncesi mesajlar

22 Eylül 2016 Perşembe

“Değişen Müşteri” temasıyla 11 Ekim'de Wyndham Grand İstanbul Leven'te Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) tarafından düzenlenecek olan GPD_3. Ortak Gelişim Kongresi öncesinde Gıda Perakendecileri Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, GPD Başkan Yardımcısı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ile GPD Başkan Yardımcısı ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort konuyla ilgili mesajlar verdiler.

gpd-yonetiminden-buyuk-kongre-oncesi-mesajlar

Ulusal ve yerel modern gıda perakendecileri ile gıda servis zincirlerinin Türkiye’deki tek temsilcisi konumundaki Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), Türkiye’nin en önemli gıda perakendecileri, gıda servis zincirleri ve tedarikçilerini İstanbul’da üçüncü defa bir araya getirecek. GPD – 3. Ortak Gelişim Kongresi 11 Ekim 2016’da  Wyndham Grand İstanbul Levent’te “Değişen Müşteri” temasıyla Türkiye’de gıda perakendesine yön veren profesyonelleri bir araya getirecek.

 

GPD üyeleri, ana teması Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği olan kongrede esas amacın verimlilik yaratacak işbirlikleri kurmak olduğunu ifade ettiler. Perakendenin ana unsuru olan müşterinin doğru takip edilmesinin, verimliliğin de anahtarı olduğu belirtilirken, tedarikçilerle perakendecilerin bir arada kararlar aldığı bu yapıda başka bir organizasyon olmadığına da dikkat çekildi.

 

Zor bir yıl olan 2016’da verimlilik arayışlarının daha da öne çıktığı vurgulanırken, müşteri davranışlarının doğru takip edilip ihtiyaçlarının doğru şekilde karşılanmasının daha da önem kazandığı ifade edildi. Değişen yaşam standartları, yaş ortalaması, nesiller ve demografik yapı, artan nüfus ve gelişen teknolojiyle birlikte doğal olarak müşterinin de değiştiği yeni dönemde, perakendenin bu değişime nasıl ayak uydurduğu, süreçlerin ve müşteriye ulaşma yollarının nasıl değiştiği, tedarikçilerle birlikte yeni ne tür işbirlikleri geliştirildiği konularının 11 Ekim’deki kongrede detaylarıyla görüşüleceği belirtildi.

 

GPD- 3. Ortak Gelişim Kongresi öncesinde  Gıda Perakendecileri Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, GPD Başkan Yardımcısı ve  BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç  ile GPD Başkan Yardımcısı ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort, aşağıdaki mesajları verdiler:

 

Nihat Özdemir: “Müşteri değişse de perakendedeki rolü değişmez”

Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, dernek olarak tüm çalışmalarını sektörün gelişimi için planladıklarını belirterek, bu gelişimin de verimlilikle sağlanacağının altını çizdi. Kongrenin 3. yılında bir kez daha tedarikçilerle perakendecileri buluşturacaklarını ifade eden Özdemir, bu bilgi paylaşımları neticesinde sektörün olduğu kadar tüketicilerin de yararına olan işbirlikleri doğmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zor bir yıl geçiriyoruz. Beraberliğe ve geleceğe güvenle bakmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Ancak ne mutlu ki, milletimiz devletimizle birlik olarak, biz perakendeciler ve özel sektörümüz de tüm çabasını göstererek bu dönemi en az hasarla aşmayı başardık. Ekonomimiz, devletimizin de büyük destekleriyle beklenenden daha kısa sürede canlanma sinyallerini vermeye başladı.

Milletimizin refaha çıkması, dolayısıyla bizim de işlerimizin düzelmesini ve yola girmesini beraberinde getiriyor. Müşterimiz, perakendenin ana ve temel oyuncusu. Biz perakendeciler, müşterilerimizi tedarikçilerimizden temin ettiğimiz ihtiyaçları ile buluşturan noktalarız. Onların davranışlarını, alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını ne kadar doğru takip edip hızlıca aksiyon alırsak, o derece başarılı olabiliriz. Tedarikçilerimiz için de aynı durum söz konusu. Yeni ürünlerini ve sunuş şekillerini geliştirirken sağlayacakları başarı, son tüketiciyi iyi tanımaktan geçiyor.

Bu sebeplerle, 11 Ekim’de düzenleyeceğimiz kongrede temamızı “Değişen Müşteri” olarak belirledik. Kongremizde yarım gün boyunca talepleri, ihtiyaçları ve bu ihtiyaçları karşılama şekli nasıl değişirse değişsin esas değişmeyen şeyin perakendenin patronunun müşteri olduğu gerçeğini ele alacağız.

Etkinliğimizde tedarikçilerimizle üçüncü kez bir araya geliyoruz. Ülkemizin en büyük perakendecileri, ulusal ve yerel marketleri, gıda servis zincirleri ve yine en önemli tedarikçilerimiz, ulusal ve yerel markalarımız, Anadolu’da doğup kendini geliştirmek isteyen üreticilerimiz bu kongrede bir araya geliyor. Bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra, önemli işbirliklerinin ilk adımının atılmasına ön ayak olan ‘Tanışma Maratonu’ özellikle yerel üreticilerimiz için işlerini geliştirmelerinde büyük rol oynayacak.”

Galip Aykaç: “Değişen müşterinin geleceği için hazırlıklı olmamız lazım”

Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve  BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, kongrenin üçüncüsünü düzenlemekten gurur duyduklarını ifade ederek, “Ortak Gelişim Kongresi’nde tedarikçilerimizle birlikte verimlilik ve gelişim yollarını arıyoruz. Bu yıl da müşterimize odaklanarak, onun alışkanlıklarındaki ve harcamalarındaki değişime bizlerin nasıl cevap verdiğini, gelecekte nelere hazırlıklı olmamız gerektiğini konuşacağız. Kongremizin yoğun bir programı var. Yine önemli perakendeciler ve tedarikçilerimizin yanı sıra yerel üreticilerimiz ve sektörümüzün duayenleri de sahnede olacak. Önemli bilgi ve deneyim paylaşımlarının olacağı, yeni işbirliklerine adım atılacağı bir kongre geçireceğimize inanıyorum” dedi.

 

Özgür Tort: “Değişim, bizi farklı ürünler ve hizmetler sunmaya itiyor”

Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort, perakendenin artık alışveriş mekanından daha çok bir deneyim yaşatma görevini üstlendiğine değinerek, “Müşterimizin değişen alışkanlıkları ve ihtiyaçları bizleri de farklı ürünlerle beraber hizmetler sunmaya itiyor. Yoğun bir rekabetin yaşandığı perakendede ayakta durabilmek ve tercih edilen yerler olabilmek için fiyat-kalite dengesiyle birlikte farklı deneyimler de yaşatmak gerekiyor. Kongremizde bu değişim yolunda yaşadıklarımızı, gelecek için neler planladıklarımızı, tedarikçilerimizle ortak neler geliştirdiklerimizi görüşeceğiz. Müşterimize daha çok fayda sağlarken bizleri de verimli olmaya götüren projeleri konuşup yeni işbirliklerine adım atmak kongremizin temel hedefi. Bu hedef doğrultusunda, üçüncü kez bir araya gelen bu toplulukta olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.
 


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri