Yıldız Holding’de şirketler arası satış gerçekleşti!

25 Eylül 2017 Pazartesi

Kerevitaş, Besler Gıda'nın tamamını 904.5 milyon TL'ye satın alma kararı aldı

yildiz-holdingde-sirketler-arasi-satis-gerceklesti

Yıldız Holding’in 2008 yılında satın aldığı Kerevitaş, diğer bir Yıldız Holding şirketi olan yağ işleme ve üretimi alanında faaliyet gösteren Besler Gıda’nın tamamını 904.5 milyon liraya satın alma kararı aldı. Kerevitaş’ın KAP’a yaptığı açıklamaya göre, satış fiyatının Yıldız Holding’e ödenecek kısmı olan 479.4 milyon lira 24 aya kadar vadeli, diğer ortaklara yapılacak ödemeler ise peşin ve nakit olarak yapılacak. Besler Gıda’nın ortakları arasında Yıldız Holding AŞ, Trade Türk Gıda Yatırım AŞ, Metin Yurdagül, Ataman Yıldız, Murat Ülker, Ahsen Özokur, Orhan Özokur ve Fatma Betül Ülker bulunuyor. Kerevitaş tarafından yayımlanan bültene göre satın almanın ardından şirketin cirosu 2 milyar liraya yaklaşacak. 


Bültene göre Kerevitaş, geçen yıl yüzde 21 artırarak 461.8 milyon liraya yükselttiği cirosunun bu yıl yaklaşık yüzde 30 artışla 600 milyon liraya yaklaşmasını öngörüyor.

 

Kerevitaş bünyesinde SuperFresh bulunurken Besler Gıda’nın bünyesinde Teremya, Bizim yağ, Luna, Halk yağ gibi markalar yer alıyor.

 

Bu haber Reuters’dan alınmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri